لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ ایران ۲۲:۲۳

فیلم جدید «زن شگفت‌انگیز» در آغاز اکران عمومی ۳۸.۵ میلیون بلیت فروخت


دنباله «زن شگفت‌انگیز ۱۹۸۴» با شرکت هنرمند اسرائیلی گل گادوت، در نخستین روزهای نمایش در ۳۲ بازار جهانی از جمله چین، معادل ۳۸.۵ میلیون دلار بلیت فروخت. هواداران فیلم در آمریکا می‌توانند از روز جمعه، عید کریسمس، همزمان با سینماها، آن را از طریق شبکه ویدیوی خانگی اچ بی او ماکس تماشا کنند.

بازیگر گل گادوت یادآور می‌شود که اولین فیلم زن شگفت‌انگیز همزمان با جنبش «من هم» و توان‌گیری‌ زنان در سراسر دنیا بر پرده آمد. او می‌گوید فیلم جدید هم از نظر مفهومی مناسب زمانه است و علی‌رغم آنکه با تکنیک آی‌مکس برای نمایش روی پرده‌های عظیم سینماها ساخته شده، خانم گادوت خوشحال است که تماشاگران در آمریکا می‌توانند روز کریسمس همراه با خانواده آن را در منزل تماشا کنند.

«زن شگفت‌انگیز ۱۹۸۴» براساس قصه ‌‌مصورهای شرکت دی‌سی‌کامیکز،‌ یک واحد از استودیوی برادران وارنر، تماشاگر را به واشنگتن دهه‌ی ۱۹۸۰ می‌برد، هنگامی‌ که دایانا، شخصیت زن شگفت‌انگیز، زندگی آرامی به عنوان کارشناس آثار باستانی در واشنگتن برای خود ساخته است، ولی برای مقابله با «مکس ول» دشمن قدرتمند تازه‌، به همه توانائی‌های جسمی، عقل و هوش و جرات خود،‌ نیاز پیدا می‌کند.

بسیاری از شخصیت‌های فیلم اول، از جمله کریس پاین در نقش افسر آمریکائی، در فیلم جدید که کارگردانی آن به پتی جنکینز سپرده شده، حضور دارند.

کارگردان پتی جنگینز می‌گوید پخش اینترنتی فیلم، تصمیم سختی بود که باعث تغییر بسیاری چیزها خواهد شد، ولی او که هوادار نمایش فیلم در سینماها است، امیدوار است که پخش اختصاصی‌ فیلم در سینماها، در زمان مناسب، ادامه پیدا کند.

منتقدها در ستایش حضور مصمم و قائم‌به‌ذات، ولی معصوم و فروتن گل گادوت در نقش زن ابرقهرمان، همصدا هستند، هر چند به قول منتقد آسوشیتدپرس، بلندپروازی‌های فیلم ممکن است از دسترس اثر خارج باشد، ولی فیلم به ندرت قابل پیش‌بینی یا تکراری به نظر می‌رسد، که برای فیلمی در ژانر ابرقهرمانی، موفقیت نادری است.

XS
SM
MD
LG