لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰ ایران ۰۹:۲۸

نشریه سینمائی ورایتی: مراسم جوایز اسکار به صورت حضوری برگزار می‌شود


به گزارش نشریه «ورایتی»، که اخبار صنعت سینما و سرگرمی را پوشش می‌دهد، مراسم اهدای جوائز امسال حضوری برگزار خواهد شد و مجازی یا اینترنتی نخواهد بود.

آکادمی صنایع و هنرهای سینمائی به خاطر شیوع ویروس کرونا، برگزاری‌ مراسم جوائز اسکار را دو ماه عقب انداخته بود و از ماه فوریه، به ماه آوریل موکول کرد، که سینماها باز شوند و استودیوها فرصت یابند فیلم‌های ناتمام را به اکران برسانند.

یک تغییر عمده در مقررات اسکار، شرکت فیلم‌های شبکه‌های ویدیوئی‌ خانگی مثل نتفلیکس و آمازون است که در پیش از این، اگر در سینماها اکران نمی‌شدند، نمی‌توانستند برای اسکار نامزد شوند.

تالار دالبی‌ لس‌آنجلس، محل برگزاری مراسم اسکار، برای ۳ هزار و ۴۰۰ میهمان گنجایش دارد، هر چند معلوم نیست به خاطر رعایت فاصله‌گیری در همه‌گیری‌ کرونا، روز یکشنبه، ۲۵ آوریل ۲۰۲۱، به چند تن امکان شرکت در مراسم داده شود.

ورایتی به نقل از یک سخنگوی آگاه نوشت مسئولان آکادمی اخیرا برای بررسی گزینه‌های خود، از تالار دالبی بازدید کردند.

آکادمی صنایع و هنرهای سینمائی و شرکت والت دیزنی صاحب شبکه تلویزیونی‌ ای‌بی‌سی‌‌، صاحب امتیاز پخش تلویزیونی مراسم، به درخواست‌های ورایتی برای توضیح‌های بیشتر، پاسخ ندادند.

آخرین مراسم بزرگ جوایز، اهدای جایزه‌های تلویزیونی‌ی «امی» در ماه سپتامبر گذشته بود که به صورت مجازی برگزار شد، و به غیر از میزبان تلویزیونی، جیمی کیمل، و چند تن معدود هنرمندان و کارکنان، به کس دیگری اجازه حضور یافتن در استادیوم استی‌پل لس‌آنجلس، محل بزگزاری جوایز امی داده نشد.

XS
SM
MD
LG