لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۰ ایران ۰۵:۰۵

در نیویورک، بیمارستان‌هایی که واکسن کرونا را به موقع استفاده نکنند، جریمه می‌شوند


برای سرعت بخشیدن به عرضه واکسن در نیویورک، بیمارستان‌هایی که سهمیه خود را تا پایان هفته به پایان نرسانند، به پرداخت یکصدهزار جریمه محکوم می‌شوند.

اندرو کومو فرماندار نیویورک که به خاطر کندی عرضه واکسن از سوی رسانه‌ها و افکار عمومی زیر فشار قرار گرفته، گفت بیمارستان‌هائی که موجودی خود را تا ۷ روز دیگر تمام نکنند، از دریافت محموله‌های بعدی‌ی واکسن محروم خواهند شد، و قابلیت مدیریت آنها زیر سئوال می‌رود.

فرماندار عامل اصلی کوتاهی در تلقیح واکسن در سه هفته اخیر را بوروکراسی و سوء مدیریت از جمله در شهرداری نیویورک قلمداد کرد و گفت فقط ۴۶درصد از ۶۵۰ هزار دوز واکسن دریافتی‌ بیمارستان‌ها، تلقیح شده است.

شهردار نیویورک در پاسخ به انتقادهای فرماندار گفت اکنون هنگام همکاری بیشتر و آزادی بیشتر در تلقیح واکسن است و برای تعیین اولویت متقضایان واکسن، کارکنان بهداشتی خواستار قابلیت انعطاف بیشتر هستند.

او وعده داد که تا پایان ماه ژانویه، یک میلیون در شهر واکسینه شوند.

به گزارش نیویورک پست، جریمه یک میلیون دلاری تخطی از مقررات پیچیده‌ای که فرمانداری نیویورک برای تعیین اولویت تلقیح گروه‌های مختلف آسیب‌پذیر، صادر کرده است، به کندکاری‌ مقامات بهداشتی منجر شده است.

در حالیکه ۱۱ بیمارستان دولتی‌ شهر فقط ۳۳ درصد از واکسن‌های خود را برای تلقیح فقط نیمی از کارکنان خط اول جبهه مصرف کرده‌اند، بیمارستان‌های خصوصی پرزبیتاریین ۹۹ درصد از موجودی را به پایان برده‌اند.

XS
SM
MD
LG