لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰ ایران ۰۰:۵۵

ملک جنجالی سلطان پاپ مایکل جکسون، ۲۲ میلیون دلار به فروش رسید


ملک جنجالی‌ مایکل جکسون، «نورلند»، مجموعه‌ی پهناور باغ و ساختمان و باغ وحش و مزرعه در «لوس اولیوس» در ۱۹۰ کیلومتری‌ شمال لس‌آنجلس، سرانجام به مبلغ ۲۲ میلیون دلار، به فروش رفت، مبلغی بسیار نزدیک به آنچه ستاره‌ فقید موسیقی پاپ جهان سی سال پیش برای خرید آن پول پرداخته بود.

خریدار ران برکل، میلیاردر ۶۸ ساله‌ی کالیفرنیائی، صاحب ده‌ها کسب‌وکار بزرگ، از جمله چندین سوپرمارکت زنجیره‌ای، و همچنین باشگاه بین‌المللی «سوهوکلاب» است، که با مایکل جکسون رفاقت داشت. سخنگوی او به خبرگزاری‌ها گفت ملک ۱.۲۰۰ هکتاری‌ «نوردلند» نظر برکل را هنگامی جلب کرد که با هواپیما، ملک دیگری را برای خرید رصد می‌کرد.

شرکت کولونی مبلغ درخواستی برای ملک نورلند را سه سال پیش به ۶۷ میلیون دلار کاهش داد. هنگامی که ملک به آقای برکل فروش رفت، کولونی آن را از بازار خارج کرده بود.

مایکل جکسون ملک «نورلند» را در اوج شهرت خود در سال ۱۹۸۸ به مبلغ ۱۹ میلیون دلار خریده بود، ولی یک سال پیش از مرگش در سال ۲۰۰۹، به علت مشکلات مالی، آن را به شرکت «کولونی» که وام‌دارش بود، منتقل کرد.

ملک نورلند جنجالی شد چون شهرت یافت که مایکل جکسون در آن از نوجوانان و اولیاء آنها پذیرائی می‌کرد. دو تن از این میهمانان سالها بعد سلطان پاپ را به سوء استفاده جنسی متهم کردند و از ورثه‌ی او خسارت مطالبه کردند.

XS
SM
MD
LG