لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ ایران ۱۶:۵۳

نگاهی به نقش آرای زنان در انتخابات ماه گذشته آمریکا؛ چقدر رای زنان در پیروزی بایدن نقش داشت


در آمریکا نتایج آرای انتخابات ریاست جمهوری نشان می دهد آرای زنان در انتخاب جو بایدن به مقام ریاست جمهوری نقش اساسی داشته است.

نتایج انتخابات ریاست جمهوری نشان می دهد ۵۷ درصد زنان به جو بایدن و ۴۲ درصد به پرزیدنت ترامپ رای دادند. پرزیدنت ترامپ از زمان مبارزات انتخاباتی خود در سال ۲۰۱۶ ، در میان زنان از محبوبیت چندانی برخوردار نبود که گفته می شد ناشی از عملکرد اشتباه او علیه زنان است. ادعایی که پرزیدنت ترامپ آن را اخبار جعلی می خواند.

پرزیدنت ترامپ پیشتر گفته بود: اخبار جعلی همواره می گوید که زنان حومه شهرها از من خوش‌شان نمی آید زیرا دلپسند نیستم. من وقت دلپسندی ندارم. کارهای زیادی هست که باید برای شما انجام دهم.

دولت پرزیدنت ترامپ شورای زنان و دختران در کاخ سفید را منحل کرد. او همچنین بودجه فدرال برای ارائه دهندگان خدمات در حوزه تنظیم جمعیت را که خدمات برای سقط جنین ارائه می دادند قطع کرد.

فعالان از دولت بایدن می خواهند سیاست های پرزیدنت ترامپ در قبال زنان را تغییر دهد.

برنامه بایدن برای زنان شامل بهبود امنیت اقتصادی از طریق پرداخت حقوق مساوی و همچنین تبعیض علیه زنان باردار است از جمله مرخصی زایمان و مراقبت از کودکان، دسترسی به خدمات درمانی ، پایان دادن به خشونت علیه زنان و قدرت بخشی به زنان در سراسر جهان.

گزارش از پتسی ویداکاسوارا خبرنگار صدای آمریکا در کاخ سفید

XS
SM
MD
LG