لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۱۴

آشنایی با کاترین تای گزینه جو بایدن برای نماینده تجاری آمریکا


جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا، کاترین تای را برای احراز مقام نماینده تجاری ایالات متحده معرفی کرد.

خانم تای یک وکیل آمریکایی و دانش آموخته دانشگاه هاروارد است و به عنوان دستیار امور داد و ستد بین المللی در مجلس نمایندگان آمریکا خدمت می‌کند.

والدین خانم تای در چین متولد شده‌اند. پدرش از پژوهشگران مرکز درمانی والتر رید وابسته به ارتش آمریکا بود و مادر او نیز یک محقق است.

کاترین تای می‌گوید: «مادر من هنوز در انستیتوی بهداشت آمریکا و در مورد روش های ترک اعتیاد به تریاک کار می کند. من ۴۶ سال پیش در آمریکا متولد و شهروند این کشور شدم و والدینم پنج سال بعد از تولد من تابعیت آمریکا را کسب کردند. از زیباترین خاطرات من که همواره با افتخار از آن یاد می کنم مربوط به زمانی است که به اتفاق یکی از همکارانم برای شرکت در اجلاس سازمان جهانی تجارت به ژنو رفتیم. من از پدر و مادری چینی زاده شده بودم و والدین همکار من نیز در اصل اهل هند بودند. اما هر دوی ما در مقام نمایندگان رسمی ایالات متحده در آن اجلاس شرکت کرده بودیم. به عبارت دیگر، آمریکا دروازه فرصت و خوشبختی را به روی والدین ما باز کرد و ما نیز به نوبه خود به عنوان شهروندان آمریکا از مواضع این کشور در مجامع بین المللی دفاع می کردیم.»

به گزارش شبکه خبری سی بی اس، خانم تای پیشتر در مقام نماینده تجاری در دولت باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا کارنامه موفقی داشته و اولین آمریکائی آسیایی تباری است که در مقام نماینده تجاری آمریکا به فعالیت های برای حفظ منافع بازرگانی آمریکا ادامه خواهد داد.

احراز این مقام مستلزم تایید صلاحیت او توسط سنای آمریکا است.

برگردان گزارش پتسی ویداکاسوارا

XS
SM
MD
LG