لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ ایران ۲۲:۲۸

تلاش‌های تحسین‌ برانگیز شرکت‌های خودروسازی آمریکا برای مقابله با تبعات پاندمی کرونا


در سال ٢٠٢٠، با گسترش پاندمی کرونا به اقصی نقاط کره زمین ، صنعت اتومبیل ‌سازی آمریکا هم از گزند آسیب‌های آن در امان نماند، اما با تلاش‌های تحسین‌ برانگیز این شرکت‌های عظیم چرخ‌های این صنعت نیز هیچگاه متوقف نشد.

نمایشگاه لوازم الکترونیکی مصرفی موسوم به سی.ای.اس در لاس وگاس، که مدل های اتومبیل ای وی تی آر را با الهام از آثار علمی-تخیلی آواتار و با کمک جیمز کامرون تهیەکننده این فیلم به نمایش گذاشته است معرف این تلاشهاست . در ساخت این اتومبیل، که کارخانه مرسدس بنز سازنده آن است ملاحظات محیط‌ زیستی کاملا رعایت شده است.

در همین نمایشگاه، شرکت ژاپنی سونی نیز اتومبیل جدیدی را به نمایش گذاشت که مدیران سونی می گویند رانندگی با آن برای رانندگان نه تنها مظهر تحولی انقلابی بلکه همراه با سرگرمی است.

همزمان در هلند نیز شرکت ژاپنی تویوتا نسل دوم اتومبیل‌های مصرف کننده سوخت هیدروژنی را به نمایش گذاشت که می‌تواند مسافتی نزدیک به ٦٥٠ کیلومتر را بدون نیاز به سوخت‌گیری مجدد طی کند .

در هند، فروش اتومبیل‌های شاسی بلند به ویژه در نمایشگاه اوتو اکسپو ٢٠٢٠، بزرگ‌ترین نمایشگاه اتومبیل در شبەقارە هند، خیرەکننده بود. علیرغم غیب برخی از شرکت‌های نام‌آشنای جهانی، این نمایشگاه با استقبال کم نظیری روبرو شد.

در فرانسه، شرکت سیتروئن با عرضه یک مدل از اتومبیل های برقی و الکترونیکی سه متری امیدواراست بتواند بازاری جدید بوجود بیاورد که تضمین کننده تحولی انقلابی در رانندگی در شهرها خواهد بود .

اما در سوئیس، امسال نمایشگاه بین‌المللی اتومبیل ژنو در واکنش به مقررات و محدودیت های کرونایی برگزار نشد.

XS
SM
MD
LG