لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ ایران ۱۸:۵۱

سازمان ملل می‌گوید سال آینده ۲۳۵ میلیون نفر در جهان نیاز به کمک دارند


دفتر امور بشر دوستانه سازمان ملل متحد مي‌گوید به دلیل بیماری کووید نوزده نیاز به کمک امسال به سطح بی‌سابقه ای رسیده است و در سال ۲۰۲۱پیش بینی می‌شود که ۲۳۵ میلیون نفر به کمک نیاز داشته باشند.

این امر در نتیجه شیوع جهانی ویروس کرونا و دیگر چالشهای جهانی از جمله درگیری ها، مهاجرت های اجباری و تاثیر گرمایش کره زمین به وجود آمده است.

دفتر هماهنگی امور بشر دوستانه سازمان ملل متحد پیش بینی می‌کند تعداد نیازمندان به کمک در سال ۲۰۲۱ به چهل درصد افزایش یابد و مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا حتی با وجود واکسن در آینده بدتر شود.

این سازمان می‌گوید برای کمک رسانی به ۱۶۰ میلیون نفر نیازمند، هزینه ای حدود ۳۵ میلیارد دلار نیاز دارد این مبلغ بیش از دو برابر ۱۷ میلیارد دلاری است که اهدا کنندگان در سال جاری پرداخته اند و رسیدن به رقم مورد نظر تقریبا غیر ممکن است.

مارک لوکاک، رئیس دفتر امور بشردوستانه سازمان ملل می‌گوید: «فکر میکنم تصویری که ما ارائه میدهیم تاریکترین دیدگاه در باره نیازهای بشر دوستانه است که تا به حال ترسیم کرده ایم و این بازتاب واقعیت پندمی کوید است که بیشترین آسیب را به کشورهای ضعیف و شکننده زده است.»

وی گفت سازمان ملل قصد دارد به حدود دوسوم نیازمندان رسیدگی کند و صلیب سرخ و سایر سازمانها ی بشر دوستانه نیز سعی دارند که به بقیه آنها کمک کنند.

XS
SM
MD
LG