لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۰ ایران ۰۵:۲۰

مسافرانی که از بریتانیا به نیویورک می‌آیند باید حتما تست بدهند و قرنطینه شوند


در حالی که نگرانی از شیوع گونه‌ جدید واگیردارتر ویروس کرونا رفت‌وآمد هوائی میان بریتانیا و دیگر کشورها را مختل کرده، نیویورک مسافران بریتانیا را قرنطینه می‌کند، و شرکت‌های هواپیمائی از بردن مسافرانی که تست منفی‌ کرونا ارائه ندهند، پرهیز می‌کنند.

این مسافر در فرودگاه جان اف کندی نیویورک می‌‌گوید او و خیلی از مسافرها در فرودگاه هیث‌روی لندن خبر نداشتند برای پرواز به نیویورک باید تست منفی‌ کرونا نشان بدهند. او می‌گوید وقتی وارد صف شد، هنوز جواب تست کرونایی که در فرودگاه گرفته بود را در دست نداشت و از فشار تغییر مقررات بر مسافران، شاکی است.

سه شرکت دلتا، ویرجین اتلنتیک و بریتیش ایرویز به فرماندار نیویورک اطلاع دادند که داوطلبانه تنها به دارندگان تست منفی کرونا اجازه پرواز می‌دهند.

در فرودگاه نیویورک، سربازان ارتش که مدارک مسافران را کنترل می‌گردند، شمار مسافران این پرواز بریتیش ایرویز را حدود ۲۰ نفر اعلام کردند.

این مسافر فیلادلفیا که اصلا انگلیسی است خوشحال است می‌بیند شرکت‌های هواپیمایی سریعا واکنش نشان داده‌اند ولی می‌گوید برای او سخت بود، چون همه‌ چیز بعد از خریدن بلیت پرواز، عوض شد. او می‌گوید سربازان ارتش مقررات جدید فاصله‌گیری‌ اجتماعی و قرنطینه را در فرودگاه برای مسافران توضیح می‌دهند.

شهردار نیویورک بیل دو بلازیو اعلام کرد تک تک افرادی که از بریتانیا می‌رسند، به دستور مستقیم، رسمی و شخصی‌ رئیس اداره بهداری نیویورک، مجبور هستند قرنطینه شوند. علاوه بر این، هر مسافری که تازه‌وارد تشخیص داده شود، مشمول دستور رئیس اداره‌ بهداری، قرار می‌گیرد. جریمه تخطی از این مقررات، روزی یک هزار دلار تعیین شده.

ماموران کلانتری با مراجعه به منزل مسافران یا هتل‌های آنها، یا از اجرای دستور قرنطینه مطمئن می‌شوند، یا برای خاطیان، برگ‌ جریمه صادر می‌کنند

XS
SM
MD
LG