لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ایران ۱۸:۵۳

ثبت رکورد جدید بالاترین میزان تست مثبت کرونا در لیگ فوتبال انگلیس


لیگ برتر انگلیس رکورد جدیدی در میزان تست مثبت کرونا به ثبت رساند. طبق اعلام سازمان لیگ، در مجموع آزمایش کرونای چهل نفر در دو‌ مرحله آزمایش، مثبت بوده که این بالاترین تعداد ثبت شده در یک هفته در فصل جاری است.

از زمان آغاز فصل جدید، تست ۱۷۱نفر در لیگ برتر فوتبال انگلیس مثبت بوده که این تعداد در طی ۱۹ دور آزمایش به ثبت رسیده است.

طبق پروتکل بهداشتی لیگ برتر انگلیس، ازمایش کرونا به طور منظم دو بار در هفته از همه افراد گرفته می‌شود و در صورتیکه جواب تست شخصی مثبت باشد، بدون آنکه از وی نامی برده شود، آن فرد برای ۱۰ روز خود را قرنطینه می‌کند.

در بیانیه سازمان لیگ برتر فوتبال انگلیس آمده: طی روزهای ۲۸ تا ۳۱ دسامبر ، ۱۳۱۱ بازیکن، مربی و کارکنان باشگاه ها مورد آزمایش کرونا قرار گرفتند که از این تعداد، ۲۸ مورد آزمایش مثبت وجود دارد. و طی روزهای اول تا سوم ژانویه ، ۹۸۴ بازیکن و کارکنان باشگاه ها مورد آزمایش قرار گرفتند و از این تعداد ، ۱۲ مورد مثبت بوده است.

این در حالی است که سازمان لیگ طی همین روزها مجبور شد بازی فولام در برنلی و تاتنهام در غرب لندن و‌دیدار منچستر سیتی و‌اورتون را به دلیل گزارش های موج‌جدید ویروس کرونا لغو کند.

بر اساس آمارها ، انگلیس بیش از ۲ میلیون و‌۷۰۰ هزار مورد تایید شده کرونا و بیش از ۷۵۰ هزار مورد مرگ را ثبت کرده است.

بدلیل افزایش تعداد مبتلایان به نوع جدید ویروس کرونا، نخست وزیر انگلیس، بوریس جانسون قوانین جدیدی برای مقابله با آن اعلام کرده است.

XS
SM
MD
LG