لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ ایران ۱۸:۰۶

با شناسایی دو بیمار مبتلا به نوع جهش یافته ویروس کرونا محدودیت تردد در بریتانیا تشدید شد


بریتانیا اعلام کرد، با شناسایی دو بیمار مبتلا به ویروس جهش یافته و نوظهور کرونا، شدیدترین محدودیت تجمع و رفت و آمد را، از بیست و ششم ماه دسامبر اجرا می‌کند.

مت هنکاک وزیر بهداشت بریتانیا در یک کنفرانس خبری در لندن گفت، گونه جهش یافته ویروس، مسری تر از نوع اصلی است و قدرت عفونت زایی آن بیشتر است.

وزیر بهداشت بریتانیا: شمار بیماران، در هفته گذشته، ۵۷ درصد افزایش یافته و به طور متوسط ۱۹۰۹ نفر در روز بستری می‌شوند. همین دیروز و نزدیک کریسمس ۶۹۱ نفر جان باختند. این بدترین وضعیتی است که از نیمه ماه آوریل و در اوج همه گیری با آن روبرو هستیم.

آقای هنکاک افزود، دو بیمار مبتلا به نوع جهش یافته ویروس نوظهور کرونا، از آفریقای جنوبی به بریتانیا سفر کرده اند و در حال حاضر در قرنطینه هستند.

مت هنکاک: با بررسی مداوم نظام بهداشتی، و به دلیل توانایی شگفت انگیز آفریقای جنوبی در شناسایی گونه های ژنی، ما به سرعت این دو مورد عفونت ِ جهش یافته را پیدا کردیم. و از سرعت دانشمندان و صداقت مقام های آفریقای جنوبی برای شناسایی و در اختیار گذاشتن اطلاعات بیماران و مسافران سپاسگزار هستیم.

آقای هنکاک افزود، بریتانیا علاوه بر محدودیت شدید رفت و آمد در ساسکس، کمبریج­شایر، آکسفوردشایر و چند منطقه دیگر، ورود و خروج مسافران آفریقای جنوبی را ممنوع کرده و از همه مسافران پیشین و افراد مرتبط با آنها خواسته خود را قرنطینه کنند.

گزارش شیده رضایی

XS
SM
MD
LG