لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ ایران ۱۱:۵۴

تلاش بریتانیا برای مهار کرونا با یک طرح دیگر در سراسر کشور


دولت بریتانیا در تلاش برای مهار کرونا جزییات اقداماتی را اعلام کرده است که از چند روز دیگر در مناطق مختلف در آن کشور به اجرا گذاشته می شود.

مت هنکاک در پارلمان بریتانیا گفت اکنون کشور بر حسب وضعیت کرونا در سه رده قرار دارد که بر اساس آن تعطیلی های سراسری پایان خواهد گرفت.

آقای هنکاک به منطقه لیورپول به عنوان منطقه ای نمونه اشاره کرد که با افزایش شمار آزمایش شدگان برای کرونا که از مرز سیصد هزار نفر گذشته و رعایت مقررات از سوی مردم شمار مبتلایان به دو سوم کاهش یافته است .

مت هنکاک گفت: با تشکر از مردم که مقررات را رعایت کردند و تلاش فوق العاده جمعی در آزمایش برای کرونا موارد ابتلا اکنون به اندازه کافی پایین است که همه این منطقه را می توان در رده دو قرار داد.

به گزارش آسوشیتدپرس، لندن پایتخت با هشت میلیون جمعیت در رده دوم قرار دارد که به موجب آن رستوران ها، اکثر فروشگاه ها و شرکت های تفریحی می توانند از دوم دسامبر با محدودیت هایی فعالیت خود را آغاز کنند.

اقای هنکاک همچنین گفت دولت می خواهد نمونه موفق در لیورپول را به مناطق دیگر نیز تعمیم دهد که در رده سوم یا وخیم ترین رده قرار دارند.

هنکاک افزود: این طرح قابل استفاده در تمامی مناطقیست که در رده سه هستند و کمک می کند که در اسرع وقت از محدودیت های شدید کاسته شود.

XS
SM
MD
LG