لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰ ایران ۰۴:۳۱

سختگیری دوران کرونا در سوئد؛ تجمع بیش از ۸ نفر ممنوع شد


با اجرای مقررات تازه در سوئد با هدف مقابله با موج جدید کرونا ، اجتماع بیش از ۸ نفر در مجامع عمومی در ماه دسامبر ممنوع اعلام شده است.

از زمان شیوع کرونا، این شدید ترین اقدام در محدود سازی اجتماعات در این کشور اسکاندیناوی ست.

پیشتر در یک اقدام نادر، استفان لوفون نخست وزیر سوئد در پیام تلویزیونی از مردم این کشور خواست پاندمی کووید را بسیار جدی بگیرند. او از شهروندان خواست در خانه ها بمانند وهر نوع برنامه سفر یا حضور در اجتماعات را برای یک مدت کوتاه کنار بگذارند.

به گفته کارل، حقوقدان سوئدی، مردم، خود از حضور گسترده در مراکز جمعیتی خوددار ی می کنند و نیازی به تهدید و جریمه کردن نیست:

کارل، حقوقدان سوئدی گفت: «حضور در اجتماعات خارج از خانواده، بسیار کم هست و چنین به نظر می رسد که مردم سوئد، مساله را جدی گرفته اند. مشکل اصلی سوئد این هست که مثل سایر کشورها / مردم را به خاطر بدون دلیل بیرون رفتن از خانه نمیشه جریمه کرد.»

محدودیت اعلام شده ، تنها شامل اجتماعات عمومی رسمی ست و حضور در رستوران ها فروشگاه ها / مراکز کسب و کار و یا حتی مدارس را در بر نمی گیرد.

ایوا مشاور اقتصادی گفت: «این تعطیلی اجباری/ یا هرچی که بخواهید اسمش را بگذارید، حداکثر ۸ نفر؛ فرقی به حال ما نمی‌کند، چون هنوز فرزندانمان مدرسه می‌روند!»

از زمان شیوع پاندمی، سوئد متفاوت از سایر کشورهای جهان در مقابله با کووید عمل کرد. دولت، بیشتر بخشهای جامعه را باز نگاه داشت و صرفاً مکرر به مردم یادآوری میکرد فاصله اجتماعی را حفظ و مسئولانه عمل کنند.

کووید-۱۹ تاکنون ۶۵۰۰ قربانی در سوئد برجای گذاشته و در هفته های اخیر روند افزایش مبتلایان و تلفات ، شتاب گرفته است.

XS
SM
MD
LG