لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ایران ۱۵:۵۰

پاپ فرانسیس در پیام سال نوی میلادی خواستار پایان جنگ در یمن شد


پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک های جهان در پیام سال نو میلادی، خواستار برقراری صلح در جهان و پایان گرفتن جنگ در یمن شد.

پیام پاپ در روز اول سال نو از واتیکان برای جهانیان بیشتر بر پایه مقابله با وقایع دردناک بخصوص مشکلات مردم آسیب دیده از حملات ویروس کرونا متمرکز بود: حوادث دردناکی که مسیر حرکت انسانیت را در سال گذشته رقم زد، خاصه اپیدمی کرونا به ما، لزوم توجه به مشکلات دیگران و سهیم شدن در نگرانی هایشان و پیمودن مسیر منتهی به صلح را آموخت - زیرا صلح به بنای ساختمان جامعه بر پایه برادری کمک می کند.

پاپ اعظم که به خاطر درد شدید ناشی از سیاتیک مزمن نتوانست در مراسم جشن سال نو شرکت کند، بی آنکه به درد خود اشاره کند از بالاگرفتن خشونت در یمن ابراز نگرانی کرد: در اینجا مراتب درد و نگرانی ام از بالا گرفتن خشونت ها در یمن را به خاطر آن همه قربانی بیگناه ابراز می دارم. برای تلاش هائی که به پیدایش راه برقراری صلح برای این مردم سرکوب شده دعا می کنم.برادران و خواهران،بیائید به کودکان یمنی فکر کنیم که بدون آموزش و تحصیل، بدون دارو و بهداشت، دچار قحطی هم شده اند. بیائید همگی برای یمن دعا کنیم.

اشاره پاپ به جنگ شش ساله در یمن است یک طرف آن رژیم جمهوری اسلامی ایران است که از شورشیان حوثی حمایت می کند و طرف دیگر عربستان سعودی قرار دارد که از دولت قانونی مستقر در عدن در جنوب این کشور حمایت می کند

XS
SM
MD
LG