لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰ ایران ۰۷:۳۶

وکیل آلمانی همچنان تا ۲۰۲۵ رئيس کمیته بین المللی المپیک خواهد ماند


توماس باخ از قصد خود برای ادامه ریاست بر کمیته بین المللی المپیک تا سال ۲۰۲۵ خبر داد زیرا در انتخابات پیش رو بدون رقیب است و برای دومین دوره انتخاب خواهد شد.

باخ که در سال ۲۰۱۳ پس از غلبه بر پنج نامزد دیگر در انتخابات بوینس آیرس ، جانشین رئیس مستعفی، ژاک روگ شد، در ۱۳۷مین کنگره انتخاباتی کمیته بین المللی المپیک، هیچ رقیبی ندارد و آماده انتخاب مجدد به عنوان رییس است.

بر اساس قوانین جاری المپیک، مدت ریاست فرد اول آی او سی، به دو دوره مسئولیت محدود می‌شود. دوره اول ریاست، هشت سال است که در صورت انتخاب مجدد، چهار سال دیگر به آن افزوده می‌شود.

باخ یک وکیل آلمانی است که در بازیهای تابستانی المپیک ۱۹۷۶ مونترال در شمشیربازی به مدال طلا رسید و از سال ۱۹۹۱ عضو آی.او‌.سی شد.

پس از ورشکستگی اقتصادی آتن، میزبان المپیک ۲۰۰۴ و انصراف برخی شهرها به دلیل پیامدهای مالی ناشی از میزبانی المپیک، توماس باخ در سال ۲۰۱۴ مجموعه ای از اصلاحات را برای کاهش هزینه وبرگزاری بهینه المپیک انجام داد.

وی به عنوان رئیس آی.او. سی مجبور شد رسوائی دوپینگ المپیک ۲۰۱۴ سوچی را بپذیرد و برای اعمال قوانین بازدارنده ، روسیه را از حضور در المپیک ۲۰۱۸ محروم نماید.

همچنین باخ مجبور شد با تعویق یکساله المپیک ۲۰۲۰ توکیو به دلیل همه‌گیری کووید ۱۹موافقت کند.

۱۳۷مین کنگره انتخاباتی کمیته بین المللی المپیک در مارس ۲۰۲۱ در آتن برگزار خواهد شد.

XS
SM
MD
LG