لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ ایران ۲۳:۱۹

اختلاف مکزیک و سازمان جهانی بهداشت درباره نحوه مقابله با همه گیری کرونا


معاون وزیر بهداشت مکزیک در واکنشی تمسخر آمیز به توصیه سازمان جهانی بهداشت به مسئولین آن کشور در مورد جدی گرفتن اپیدمی کووید ۱۹ گفت، مکزیک از ابتدا گفته بود اپیدمی جهانی‌ است و در زمانهای مختلف کشورهای مختلف تجربه ای متفاوت خواهند داشت.

هوگو لوپز، گاتل معاون وزیر بهداشت مکزیک گفت: نمیدانم، بخاطر دارید که ما در ماه مارس دو چیز را گفتیم: آماده یک اپیدمی طولانی مدت شویم. بخاطر دارید؟ و گفتیم: اکتبر که برسد، همه گیری بیشتر خواهد شد.

مدیرکل سازمان جهانی بهداشت نسبت به آمار مبتلایان و تلفات در مکزیک ابراز نگرانی کرده بود و از مسئولین آن کشور خواسته بود بسیار جدی عمل کند. به دفعات از آندره لوپز اوبرادور، رئیس جمهوری آن کشور انتقاد شده که از ماسک استفاده نمی کند.

آمار مبتلایان در مکزیک از یک میلیون نفر گذشته و حداقل ۱۰۵ هزار مورد تلفات داشته است. البته آمار رسمی اینطور نشان می‌دهد که تلفات می تواند بیش از ۱۵۶ هزار نفر باشد. بنا به تازه ترین آمار، همه گیری ۷ درصد رشد داشته است. در ابتدای اپیدمی، یک اداره پلیس در پایتخت تبدیل به مرکز رسیدگی به مبتلایان شده بود.

سرهنگ جراح اسکار بناویدز اگوئیلار، مشاور فنی برای مراقبتهای ویژه می‌گوید: «ارتش مکزیک با فراهم کردن این بیمارستان در محلی که نزدیک به مردم باشد به اپیدمی واکنش نشان داد.»

مسئولین پایتخت محدودیتها، ردیابی تماسها و میزان تست کردن برای جلوگیری از افزایش بستری شدن را بیشتر کرده اند.

XS
SM
MD
LG