لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ ایران ۲۳:۱۱

۸۰۰ هزار دوز واکسن کووید۱۹ پس از تایید مقامات مربوطه وارد بیمارستانی در لندن شد


در بریتانیا، محموله حاوی ۸۰۰ هزار دوز واکسن کووید ۱۹ فایزر و بیو.ان.تک، چند روز پس از تایید مقام های نظارت دارو و محصولات بهداشت-درمانی آن کشور، وارد بیمارستانی در جنوب لندن شد.

این واکسن محصول مشترک داروسازی آمریکایی فایزر و شریک آلمانی اش بیو.ان.تک است، و انتظار می رود ایمنسازی گروه های در اولویت، با این فرآورده، از روز سه شنبه ۸ دسامبر آغاز شود.

ارسال و توزیع این واکسن، نیازمند یکی از پیشرفته ترین تجهیزات پزشکی است زیرا دمای لازم برای نگهداری واکسن، ۷۰ درجه سانتی گراد زیر صفر است، اما خوشبختانه پس از رسیدن به مقصد، می توان آن را طی چند ساعت، از حالت انجماد خارج و در یخچال های معمولی و بین ۲ تا ۸ درجه سانتی گراد، به مدت چند روز نگاهداری کرد.

مقام های بهداشتی بریتانیا می گویند، همزمان با بیمارستان ها، واکسن کووید ۱۹ فایزر و بیو.ان.تک را در اختیار کلینیک های سرپایی و مراکز بهداشتی قرار می دهند، و در مرحله بعد، مطب پزشکان و درمانگاه های محلی آن را دریافت خواهند کرد.

اثر بخشی و بی خطر بودن واکسن فایزر و بیو.ان.تک، در جریان یک کارآزمایی بالینی با استانداردهای برتر علمی بررسی و ثابت شده، و قادر به مصون کردن بیش از ۹۵ درصد از داوطلبان بوده است.

XS
SM
MD
LG