لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰ ایران ۱۱:۴۰

گونه جدید کرونا به ژاپن رسید؛ ایجاد محدودیت جدید تا ماه آینده


دولت ژاپن می گوید، به دنبال کشف گونه جدید ویروس کرونا در مسافران ورودی از بریتانیا، تا پایان ماه ژانویه از ورود شهروندان سایر کشورها به ژاپن جلوگیری می کند.

این تصمیم تنها شامل افرادی می شود که برای مسافرت به ژاپن نیاز به روادید دارند، و شهروندان ژاپنی کماکان می توانند از خارج وارد ژاپن شوند.

وزارت بهداشت، کار و رفاه اجتماعی ژاپن اعلام کرد، شمار بیشتری از مبتلایان به گونه جدید ویروس کرونا در شهر توکیو یافت شده، و این اولین باری ست که این نوع از ویروس خارج از فرودگاه های ژاپن مشاهده شده است.

مقام های بهداشتی ژاپن می گویند، آزمایش گونه جدید ویروس کرونا در مورد ۵ مسافر ورودی از بریتانیا مثبت اعلام شده، و تمام این افراد در فرودگاه بین المللی محل ورود قرنطینه شده اند.

در سوئد یک مسافر ورودی از بریتانیا حامل گونه جدید این ویروس تشخیص داده شد، و مقام های سوئد می گویند این فرد بلافاصله قرنطینه شده است.

مقام های کانادا نیز می گویند، نوع جدید ویروس کرونا در یک زن و شوهردر جنوب ایالات آنتاریو دیده شده، اما این دو سابقه مسافرت به خارج از کشور نداشته اند.

مت هنکاک وزیر بهداشت بریتانیا پیشتر گفته بود که میزان سرایت نوع جدید و جهش یافته ویروس کرونا ۷۰ درصد بیش از نسخه شناخته شده این ویروس است.

گزارش از هوشمند میرفخرائی

XS
SM
MD
LG