لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ ایران ۱۵:۲۴

دستشویی‌های پیشرفته در ژاپن به همراه دستگاه ضدعفونی کننده موبایل برای مقابله با کرونا


در ژاپن مشتریان محصولات ساخته شده با فناوری های پیشرفته در محله های اعیان نشین توکیو از جمله در محله موسوم به گینزا ضمن رعایت محدودیت های کرونایی بخصوص در مورد شستن دستهای خود سراغ دستشوئی های خیابانی میروند با استفاده از فرصت تلفنهای هوشمندشان را هم ضدّعفونی میکنند.

یک شرکت نوپای ژاپنی، موسوم به ووتا ، ضمن همکاری با انجمن محلّی ۲۰ دستگاه دستشوئی را در نزدیکی مغازه های پررفت و آمد در محله گینزا دایر کرده است تا خریداران را به شستن دستهایشان برای پیشگیری از اشاعه ویروس مرگبار کرونا تشویق کند.

این دستگاهها از طریق صافی و افزودن کلوُرین و بهره گیری از پرتو ماوراء بنفش آب را پاک نگاه میدارند. بطور میانگین ۲۰ لیتر آب برای دست شستن حدود ۵۰۰ نفر اکتفا میکند، وصافی داخل دستگاه پس از ۲۰۰۰ مورد استفاده باید تعویض شود.

دستگاه ساخت شرکت ووتا همچنین دارای وسیله یی برای ضدّعفونی کردن تلفن هوشمند است. این وسیله با استفاده از پرتو ماوراء بنفش در مدّت ۲۰ تا ۳۰ ثانیه تلفن را کاملاً تمیز میکند. شرکت ووتا در نظر دارد سال آینده دستگاههای دستشوئی اش را در بازارهای بین المللی عرضه کند. ایالات متّحده یکی از مشتریان بالقوّه است.

گزارش رامش راسخ

XS
SM
MD
LG