لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ ایران ۰۱:۲۸

پروازهای عادی اماراتی وارد فرودگاه تل‌آویو در اسرائیل می‌شوند


در اسرائیل، در چارچوب توافق عادی‌سازی روابط میان این کشور و امارات متحده عربی، روز پنجشنبه فرودگاه بین‌المللی بن گوریون در شهر تل‌آویو، صحنه فرود نخستین پرواز عادی هواپیمای شرکت فلای دوبی از مبدا فرودگاه بین‌المللی دوبی بود.

فرودگاه بین‌المللی بن‌گوریون در بندر ساحلی تل‌آویو، ساعت ١١:٣٨ صبح پنجشنبه به وقت محلی، فرود پرواز شماره (FZ1163) ٣ ساعت و ٢٠ دقیقه پس از برخاستن از فرودگاه بین‌المللی دوبی و تاق‌آب نمادینی که مسئولان فرودگاه به نشانه خوشامدگویی بر پا کردند، تازه‌ترین تبلور عادی‌سازی روابط دو کشور در چارچوب توافق صلح ابراهیم است.

اندکی بعد، دیدار نخست‌وزیر بنیامین نتانیاهو با غیث الغیث، مدیرعامل شرکت فلای دوبی که از مسافرین این پرواز بود، گواه دیگری بر اهمیت این رویداد تاریخی از دیدگاه اسرائیل است.

در پرواز بازگشت هواپیمای اماراتی در بعدازظهر همان روز، گردشگران اسرائیلی با نشان دادن پاسپورت‌های اسرائیلی خود به روزنامەنگاران، ابراز شادمانی کردند.

در همین چارچوب، قرار است شرکت هواپیمایی اسرائیلی «ال‌عال» نیز از ماه دسامبر، پروازهای خود را به مقصد دوبی، آغاز کند.

امارات متحده عربی و اسرائیل تلاش‌ها برای عادی‌سازی روابطشان را از ماه سپتامبر طی مراسمی در کاخ سفید، که پرزیدنت ترامپ تدارک دیده بود، رسمیت بخشیدند.

حال ارتباط تلفنی میان دو کشور برقرار شده است، گردشگران شروع به بازدید از کشورهای یکدیگر کرده‌اند، و هیئت‌های بازرگانی دو طرف نیز در تدارک ایجاد روابط تجاری هستند.

XS
SM
MD
LG