لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ ایران ۲۰:۳۲

معامله کلان اسرائیل با بحرین در حوزه غیرنظامی و در چارچوب مناسبات جدید دو کشور


اسرائیل یک معامله کلان ۲۲۰ میلیون دلاری در داد و ستدهای غیر نظامی با بحرین را درچارچوب مناسبات جدید خود با این دولت عرب در کشورهای حوزه خلیج فارس می بیند .

دولت بحرین با پایمردی آمریکا، همراه با امارات متحده عربی روز ۱۵ سپتامبر روابط خود با دولت اسرائیل به حال عادی درآورد و اکنون دورنمای روابط بازرگانی با اسرائیل را بسیارامید بخش می بیند.

نگرانی ازواکنش جمهوری اسلامی ایران - دشمن مشترک هر دو کشور ، بحرین و اسرائیل را به هم نزدیک کرده است.

زاید بن راشد وزیر صنعت، بازرگانی و توریسم بحرین در دیدار دیروز خود با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل فرصت هایی را یادآوری کرد که برای گسترش مناسبات میان دو کشور در بسیاری از زمینه ها در پیش است.

زاید بن راشد وزیر صنعت، بازرگانی و توریسم بحرین می‌گوید: ما همان گونه که شما گفتید، به تعهداتمان پای بندی کامل داریم . روندی را که طی می کنیم بسیار سرعت گرفته است. ما فرصت های بسیار زیادی برای توسعه نه تنها در حوزه بازرگانی بلکه در سایر حوزه ها از جمله فرهنگ، ورزش، مبادلات ارزی و گسترش توریسم در پیش داریم . امیدواریم همه آنها بسرعت پیش برود.

نخست وزیر اسرائیل که میزبان هیات بحرینی بود ضمن خوشامدگوئی به اعضای این هیات ، از تلاش ها ی ملک حَمَد پادشاه بحرین در زمینه عادی سازی مناسبات با اسرائیل و برنامه تحکیم تقویت هرچه بیشتر روابط دو کشور قدردانی کرد.

گزارش سامان پژوهان

XS
SM
MD
LG