لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰ ایران ۰۷:۱۶

چرا میزان ابتلا به کرونا در واحدهای تولیدی در ایران بالاست


فعالين حوزه كارگران در ایران می گویند به دلیل شرايط غير بهداشتي كارگاههای توليدي و محيط كار میزان ابتلای كارگران به كرونا، بالاست، ضمن این که این کارگران از كار وبيمه بيكاري محرومند.

دبير اجرايي خانه كارگر دررابطه با شرايط كارگران گفته، كارگران مبتلا به كرونا، بناچار به مرخصي اعزام مي شوند اما كارفرمايان، هيچ گونه حمايت مالي دراين شرايط سخت اقتصادی از آنها نمي كنند

بر اساس گزارشهای رسانه هاي محلي، بسياري از كارگران از بيم از دست دادن كار و منبع درآمدشان، ابتلاي خود به كرونا را پنهان می کنند.

دبير اجرايي خانه كارگر گفته، اعتراض و شكايت خود از عدم تامين لوازم و فضای بهداشتی براي كارگران در محيط كار را به نهادهاي مربوط ارائه كرده اند.

اين مقام مسول در حوزه كارگری، از دولت انتقاد كرده است كه عليرغم وعده هايشان در خصوص رايگان بودن درمان مبتلايان به كرونا، اين امرر محقق نشده و بار سنگين هزينه هاي درمان كارگران مبتلا به اين ويروس در اين شرايط و بحران اقتصادي بر شانه هاي شان افزوده شده است.

كارگران كنايه وار گفته اند، تنها كاري كه كارفرمايان در خصوص رعايت پروتكل های بهداشتي انجام داده اند، تعطيل كردن غذاخوری ها بوده كه آن هم به سود منافع اقتصادی خودشان است.

XS
SM
MD
LG