لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ایران ۲۲:۱۴

اختصاص بودجه میلیاردی به بنیاد تحت ریاست دختر قاسم سلیمانی در شرایط سخت معیشتی مردم ایران


بر اساس تنظيم لايحه بودجه سال آتي دولت و ارائه شده به مجلس، اختصاص مبلغ هشت و نيم میلیارد تومان به بنیاد قاسم سليماني با مديريت دخترش، زینب سلیمانی، خبر ساز شده است.

در اواسط بهار امسال،نخستين بار، رییس نهاد نمایندگی علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، در دانشگاه‌ها‌ از انتصاب زینب سلیمانی به ریاست بنیادي با نام قاسم سليماني پرده برداشت و اين تصميم و انتخاب رهبر جمهوري اسلامي را به وي تبریک گفت.

در لايحه بودجه سال آينده دولت، همچون سالهاي گذشته، بودجه هاي قابل توجهي به نهادهاي وابسته به حكومت در زمينه هاي مختلف اختصاص داده شده اما امسال، اختصاص بودجه هشت و نيم ميليارد توماني به بنياد قاسم سليماني در اين شرايط سخت معيشت براي مردم و بحران اقتصادي، موضوع جديدي است.

حضور زينب سليماني پس از كشته شدن قاسم سليماني توسط پهپاد آمريكايي در بغداد، در رسانه ها و محافل وابسته به سپاه قدس پررنگتر شد. اوايل تابستان نيز، زینب مغنیه، خواهر عماد مغنیه، از فرماندهان کشته شده حزب‌الله لبنان در جنگ بااسرائیل در شبكه هاي اجتماعي، خبر ازدواج زينب سليماني با فرزند هاشم صفی‌الدین، معاون اجرایی حزب‌الله لبنان را منتشر كرد.

حكومت ايران در حالي بودجه هاي هنگفت با هدف تبليغ، جذب نيرو و ادامه فعاليت هاي نيروي قدس سپاه پاسداران در منطقه اختصاص مي دهد كه بر اساس گزارش هاي متعدد از اوجگيري فقر در ايران، بسياري از خانواده ها حتي توان تامين نيازهاي روزانه خود را ندارند.

XS
SM
MD
LG