لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۳۱

سوء‌مدیریت و ناکارآمدی مسئولان و تکرار آب‌گرفتگی‌ها در شهرهای استان خوزستان


در ایران در پي بارش‌های شدید ، نوزده استان‌ گرفتار سیل و آبگرفتگی شده‌اند و ويدئوهاي منتشر شده در شبكه هاي اجتماعي گویای خسارت های کلان بويژه در استان هاي جنوبي ايران است.

بر اساس آخرين گزارش ها تاكنون دست كم نه نفر، جان خود را بر اثر سيل از دست داده اند. اين رقم را معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر نيز تاييد كرده است.

مطبوعات از قول مقامات و منابع محلي گزارش داده اند، مسیرهای ارتباطی در استان سیستان و بلوچستان قطع و بارندگی و طوفان در زرآباد به شبکه‌های توزیع برق این شهرستان خسارت وارد کرده است.

مقامات دولتي در استان بوشهر گفته اند، سیل اخیر در استان بوشهر ۳۸ میلیارد تومان به راه‌ ارتباطي این استان خسارت وارد کرده است.

در هرمزگان وضعیت مردم بويژه در مناطق روستايي اسف بار توصيف شده است.

نزديك به ۷۰ خانه را سيل با خود برده و روستاييان جايي براي سكونت ندارند.

مردم در خوزستان مي گويند، به دلیل آب‌گرفتگی در سطح شهر در خانه ها يشان گرفتار شده اند و جيره غذايي شان نیز رو به اتمام است. اين علاوه بر ورود فاضلاب به خانه‌های مردم است.

تکرار آبگرفتگی در شهرهای استان خوزستان، از جمله سربندر، اعتراض ساکنان این شهر به سوء‌مدیریت و ناکارآمدی مسئولان را در پی داشته است.

ساکنان این شهر که از سرازیر شدن آب و فاضلاب به داخل خانه‌هایشان خشمگین اند در روزهاي اخير، مقابل ساختمان‌های دادگستری و شهرداری تجمع کرده و خواستار محاکمه مسئولان استانی شدند

XS
SM
MD
LG