لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ایران ۱۷:۱۹

هند واکسن کرونای ساخت آکسفورد/ آسترازنکا را تائید کرد؛ واکسیناسیون ۳۰۰ میلیون نفر


مقام های هند، مجوز استفاده اضطراری برای واکسن کووید ۱۹ داروسازی استرازنیکا، و یک شرکت دارویی هند را، با هدف ایمنسازی ۳۰۰ میلیون نفر در ماه های آینده، صادر کردند.

با تایید همزمان دو واکسن کووید ۱۹شامل واکسن مشترک دانشگاه آکسفورد و داروسازی بریتانیایی- سوئدی آسترازنکا و کو-واکسین تولید شرکت هندی باهارات بیوتک، مسیر ایمن‌سازی و امید به ایجاد مصونیت علیه ویروس نوظهور کرونا، در یک ششم از جمعیت دنیا هموار شد. واکسن آسترازنکا نیز به صورت محلی توسط انیستیتو سرم سازی هند تولید شده است.

سرینات ردی رئیس بنیاد بهداشت عمومی هند می‌گوید: برنامه ریزی برای آمادگی عملیات کامل شده، و پشتیبانی لازم از طرف دولت های محلی فراهم خواهد شد، و ادامه کار تنها منوط به دسترسی به واکسن و نیروی انسانی است.

مقام­های هند می گویند، هر دو واکسن تایید شده، اثربخشی بالایی دارند و ذخیره سازی و انتقال آنها با یخچال های معمولی امکان پذیر است.

رئیس بنیاد بهداشت عمومی هند افزود: واکسن از ابتلا به شکل وخیم بیماری پیشگیری می کند و میزان مرگ و میر را کاهش می دهد. نکته مهم دیگر این است که در جوانان نیز از بروز آسیب های خاموش به قلب و ریه جلوگیری می کند.

نارندرا مودی نخست وزیر هند، تایید این واکسن ها و آغاز ایمنسازی گروه های در اولویت را برگ برنده ای دانست که شرایط پاندمی را به نفع بشر تغییر خواهد داد.

گزارش از گزارش انجنا پاسریشا

XS
SM
MD
LG