لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ ایران ۱۸:۴۷

کادر پزشکی و درمانی در یونان چند ساعت دست از کار کشیدند


در یونان کادر پزشکی و پرستاری زیر فشار ناشی از سیر صعودی در همه گیری کرونا برای اعتراض به شرایط دشوار کاردر بیمارستان ها، روز جمعه چند ساعت دست از کار کشیدند و خواهان بهبود وضعیت در مراکز بهداشتی ود رمانی کشور شدند.

پزشکان، پرستاران، و کارکنان بیمارستان ها با حضور در بیرون ساختمان بیمارستان ها و مقابل ساختمان وزارت بهداشت یونان از دولت خواستند حقوق و دستمزدهایشان را افزایش دهد، افراد بیشتری را برای کار در این حوزه ها استخدام کند و در مجموع، شرایط کار در این قلمرو را بهبود ببخشد.

دکتر الیاس سیوراس، رئیس اتحادیه کارکنان بیمارستان اوانجلیسموس، گفت: «بیمارستان‌ها جدا مشکلاتی دارند. مدام می‌شنویم ده ها و صدها تن از همکاران‌ مان مبتلا به کرونا شده اند. در این بیمارستان هفته پیش دست کم صد تن از همکاران در قرنطینه بودند که سی نفر شان آلوده به ویروس بودند و بقیه هم قرنطینه شدند. ما هر روزه شاهد موارد ابتلای بیشتری هستیم بی آنکه مدیریت، اطلا ع رسانی کند.استخدام ها بسیار ناچیز است و وقتی کارکنان، قرنطینه می شوند کسی جایگزین شان نیست. بدتر از همه اینکه ما را تهدید می کنند که چرا همکاران‌مان به ویروس آلوده شده اند.»

نظام بهداشتی و بیمارستانی یونان بر اثر موج دوم کرونا به شدت زیر فشار است و در مناطق شمالی کشور، تقریبا همه اتاق های مراقبت ویژه، را بیماران مبتلا به کرونا اشغال کرده اند.

از بیمارستان های نظامی و خصوصی هم خواسته شده است بیماران مبتلا به کرونا را بپذیرند.

دولت یونان با انجام اصلاحاتی، مزایای مالی کارکنان بیمارستان ها را افزایش داده و وعده داده است هزاران پزشک و پرستار را استخدام کند و کارکنان موقت بیمارستان ها را رسما به استخدام دائم درآورد.

XS
SM
MD
LG