لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰ ایران ۱۷:۰۰

اجرای قاطعانه مقررات رعایت محدودیت‌های مربوط به کرونا در آلمان


در آلمان پلیس قاطعانه در حال اجرای مقرراتی است که دولت آن کشور از شانزدهم ماه دسامبر گذشته برای پیشگیری از اشاعه بیشتر ویروس مرگبار کرونا وضع کرده است.

پلیس در یک پیست اسکی تعطیل شده در شهرک ییلاقی وینتربرگ در شرق شهر دوسلدورف صدها تن از مشتاقان ورزش اسکی را که با سرپیچی از مقررات خانه‌نشینی به آن محل آمده بودند، بیرون راند. یک سخنگوی پلیس تأکید کرد که این افراد به کرات مقررات مرتبط با پیش‌گیری از شیوع ویروس را نادیده گرفته و از جمله، از استفاده از ماسک‌های حفاظتی صورت خودداری کرده بودند.

طی روزهای اخیر هزاران نفر به سوی پیست اسکی شهرک وینتربرگ سرازیر شده‌اند و در نتیجه راه‌بندان به وجود آمده است.

مقامات در بیانیه‌ای اعلام کرده‌اند که در جریان این هجوم جمعیت، ۱۷۶ مورد عدم استفاده از ماسک، ۹۴ مورد عدم رعایت فاصله فیزیکی با دیگران، و یک مورد مشروب‌خواری در اماکن عمومی را ثبت کرده‌اند. افزون بر آن، اتهامات حاکی از ارتکاب جرم علیه دو نفر که با مأموران پلیس درگیر شدند نیز وارد و ثبت شده است.

احتمال می‌رود دولت آلمان مقررات خانه‌نشینی اجباری در سراسر آن کشور را پس از دهم ژانویه جاری نیز تمدید کند؛ زیرا میزان و درصد عفونت‌های ویروسی کماکان بالا است. این امر موجب وارد آمدن فشاری طاقت‌فرسا بر بیمارستان‌ها و کارکنان خدمات بهداشتی شده است.

رامش راسخ، صدای آمریکا

XS
SM
MD
LG