لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ ایران ۰۷:۲۸

افزایش مشکلات روحی و روانی در فرانسه در سایه تداوم همه‌گیری کرونا


تداوم اپیدمی کرونا و اعمال تدابیر و محدودیت های مبارزه با آن در فرانسه شماری از شهروندان آن کشور را با نگرانی ها و مشکلات روانی راهی بیمارستان ها و مراکز درمانی کرده است.

بیمارستان «روورِی» در شهر روئِن در نُرماندی در شمال فرانسه از مراکزی است که با هجوم سیلی از افراد مواجه شده که با مشکلات روانی ناشی از اعمال محدودیت ها و دشواری های مرتبط با پاندمی کرونا رنج می برند.

افرادی که به گفته خبرنگار آسوشیتدپرس نگران عمیق تر شدن افسردگی و اضطراب شان هستند و فکر از دست دادن امید و آینده شان در سایه کرونا ذهن شان را رها نمی کند.

افرادی نظیر بیمار ۲۲ ساله دکتر ایرین فاسِلو روانپزشک بیمارستان روورِی که چشم انداز دشواری برای یافتن کار در سایه کرونا به اضطراب درونی اش دامن زده و یا نِیتان دانشجوی ۲۲ ساله دیگری که برای دریافت کمک با روحیه ای تحلیل رفته به بیمارستان مراجعه کرده و مدعی شده فکر خودکشی از ذهنش دور نمی شود.

اعمال تدابیر پیشگیرانه نظیر در خانه ماندن و محدودیت و محرومیت از با خانواده و دوستان بودن و تعطیلی کسب و کار و دانشگاه ها که مایه تقویت ذهن و مرکز فعالیت های اجتماعی دانشجویان تلقی می شود و تدابیر و محدودیت های دیگر شاید قادر به کاهش نسبی شدت موج دوم پاندمی کرونا بوده و از تراکم و اشباع بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های فرانسه کاسته باشد اما موج جدیدی از ابتلا به مشکلات و بیماری های روانی در آن کشور براه انداخته است.

XS
SM
MD
LG