لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ایران ۱۳:۱۴

ضربه همه‌گیری کرونا به اقتصاد اروپا از دید صندوق بین‌المللی پول


صندوق بین‌المللی پول در بیانیه خود درباره اروپا در سال ۲۰۲۰، اعلام کرد که در اروپا، همه‌گیری‌ کرونا علی‌رغم سیاست‌های بی‌سابقه‌‌ دولت‌ها برای مقابله با آن، به تلاطم‌های شدید اجتماعی‌-اقتصادی منجر شده است.

خانم کریستالینا جورجیووا، مدیرعامل صندوق بین‌المللی پول هنگام ارائه این بیانیه گفت شاهد آغازها، یا جوانه‌های سبز احیای اقتصادی هستیم، که در سه‌ماه‌ سوم، سر زدند، بعد از انقباض شدید اقتصادی در شش‌ماهه اول، اما فعالیت اقتصادی همچنان زیر سطح پساکرونا قرار دارد، و موج جدید ابتلا، از شتاب احیای اقتصادی می‌کاهد.

مدیرعامل صندوق بین‌المللی پول از دولت‌ها خواست به حمایت مالی پیش از هنگام خود از اقتصاد پایان ندهند، و گفت با توجه به موج دوم ابتلا، سیاست‌های مالی و ملی‌ دولت‌ها باید به کارگران، جوانان و آنها که تازه به بازار کار وارد می‌شوند، حمایتی طولانی‌تر و وسیع‌تر از آنچه قبلا تصور می‌شد، عرضه کنند، و در عین حال، زمینه را برای از میان رفتن شرکت‌های ناتوان، فراهم سازند.

مدیرعامل صندوق‌ بین‌المللی پول پیش‌بینی کرد که توزیع واکسن نیز با ابهام‌های بزرگی همراه باشد که به بالا رفتن احتمالی‌ی هزینه برای دولت‌ها منجر شود.

XS
SM
MD
LG