لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ ایران ۲۳:۳۸

آغاز واکسیناسیون کرونا در لندن و ابراز تحسین نخست وزیر بریتانیا


در بریتانیا، بوریس جانسون نخست‌وزیر عرضه نخستین دوزهای واکسن مقابله با کرونا را تبریک گفت و آن را شگفت‌انگیز خواند.

وی بیمار کرونایی ٨١ ساله ای به نام لین را که واکسینه شده است ، تحسین کرد.

بوریس جانسون – نخست‌وزیر بریتانیا گفت: احساس شور و شعف می‌کنم که با لین در مورد واکسنی که به تازگی زده است صحبت کردم. لین ٨١ ساله است و جای تحسین دارد سن دارد که گفت این کار را بخاطر بریتانیا انجام می‌دهد. اگفته او بسیار صحیح است. با این کارش هم خود را محافظت می‌کند و هم تمام مردم کشور را.

می پارسونز، پرستار بریتانیایی که نخستین دوز واکسن مقابله با کرونا را به مارگارت کینان ٩١ ساله تزریق کرد، نیز احساس شادمانی و غرور می‌کند: بسیار شورانگیز است و مایه افتخار است که نهایتا توانستیم این واکسن را به بیمارمان تزریق کنیم. در این سال آکنده از اتفاقات منفی، این اتفاق بسیار مثبتی بود. فکر می‌کنم همگی مشتاقیم بیماران آسیب ‌پذیرمان را به یک سپر محافظ در برابر این ویروس مرگبار و ویرانگر مجهز کنیم.

به گفته پاتریک والانس، مشاور علمی ارشد دولت بریتانیا این نخستین اقدام در راه بازگشت به وضعیت عادی است. با این حال وی افزود واکسیناسیون تمامی بریتانیایی‌ها با توجه به ضرورت اطمینان از ایمنی آنها در برابر ویروس کرونا، زمانبر خواهد بود.

٨٠٠ هزار دوز نخست واکسن، به بریتانیایی‌های بالای ٨٠ سال بستری شده در بیمارستان‌ها و نیز کارمندان خانەهای سالمندان اختصاص داده شده است.

مقامات بهداشتی سایر کشورها نیز، که آماده واکسیناسیون میلیاردها نفر می‌شوند، از نزدیک تحولات مربوط به واکسن مقابله با کرونا در بریتانیا را دنبال می‌کنند.

XS
SM
MD
LG