لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ ایران ۰۷:۳۸

یک شرکت هواپیمایی استرالیا می‌خواهد واکسن کرونا را برای مسافرانش الزامی کند


مدیر عامل کووانتس ، بزرگترین شرکت هواپیمایی مسافربری استرالیا می گوید با آماده شدن دسترسی مردم به واکسن کرونا احتمالا شرکتش استفاده از آن را برای مسافران پروازهای خارجی الزامی کند:

«فکر می کنم که این یک موضوع همگانی خواهد بود. من در حال گفتگو با همکارانم در شرکتهای هواپیمایی دیگر در سراسر جهان هستم. اما فکر می کنم این یک موضوع مشترک برای همه شرکتهای هواپیمایی باشد. آنچه ما در حال بررسی آن هستیم، این است که چگونه می توانیم یک پاسپورت واکسیناسیون داشته باشیم، یک نسخه الکترونیکی از آن، که تایید کند فرد حامل آن چه نوع واکسنی زده و آیا این نوع واکسن برای کشور مقصد قابل قبول است یا نه .»

از زمان شروع همه گیری کرونا، استرالیا یکی از شدیدترین محدودیتهای مرزی در جهان را اعمال کرده است.

مرزهای خود را به روی بیشتر بازدید کنندگان بین المللی بسته است و فقط به شهروندان خود اجازه می دهد تا تحت شرایط خاص به سفرهای بین المللی بپردازند.

این محدودیت ها به این کشور 26 میلیون نفری کمک کرده تا شیوع کرونا در کشور کنترل شود.

از زمان شروع همه گیری کرونا، استرالیا نزدیک به بیست و هشت هزار مورد ابتلا و تقریباً بیش از 900 مورد مرگ را گزارش کرده است، که بسیار پائین تر از موارد ابتلا و مرگ و میر در کشورهائی با جمعیت مشابه است.

با اعلام نتایج خوشایند از سوی برخی از شرکتهای دارویی در مورد دستیابی به واکسن، بسیاری امیدوارند که سال آینده واکسیناسیون به طور گسترده انجام گیرد و زمینه را برای بازگشایی گسترده سفرهای هوایی بین المللی فراهم کند.

XS
SM
MD
LG