لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۱۵

پيشگویی شروع روز آخرت واقعيت پيدا نکرد


هارولد کمپینگ، ۸۹ ساله، که پیش بینی کرده بود روز آخرت ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۰ (۲۱ مه ۲۰۱۱) آغاز خواهد شد
هارولد کمپینگ، ۸۹ ساله، که پیش بینی کرده بود روز آخرت ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۰ (۲۱ مه ۲۰۱۱) آغاز خواهد شد

يک پيشگوی مسيحی و دنباله روهايش در آمريکا شاهد آمدن و رفتن روز شنبه بدون وقوع پيش بينی توام با تبليغات گسترده و ترساننده آنها درباره شروع رسيدن دنيا به آخر بودند.

هارولد کمپينگ پيشگوی ۸۹ ساله، که قبلا مهندس راه و ساختمان بود، در پيامی از طريق شبکه راديوی خانوادگی اش که عينا روی تابلوهای بزرگ اعلانات ثابت و سيار نيز نقل و منعکس می شد، به شنوندگان خود گفته بود آخرت از روز شنبه شروع می شود. اما ساعت ۶ بعداز ظهر شنبه، که در پيشگویی او زمان شروع رسيدن دنيا به آخر بود و بعد از آن، هيچگونه واقعه ای در سطح جهان رخ نداد که حاکی از واقعيتی در اين پيشگویی باشد.

پيشگویی وی در مورد آخرت که توسط وسایل ارتباطات جمعی در بسياری از نقاط جهان با آب و تاب نقل شده است، در عين حال زمينه ساز طنزگوی های بسيار نيز بوده است.

کمپينگ می گويد وی تاريخ شروع آخرت را بر مبنای اشاراتی متعدد در انجيل محاسبه کرده است. کمپينگ قبلا نيز پيش بينی کرده بود که دنيا در سال ۱۹۹۴ به آخر می رسد اما اکنون می گويد در آن موقع محاسباتش با اشتباهاتی همراه شده بود.

پيروان کمپينگ برای انعکاس پيامش مبالغی هنگفت صرف کرده اند و برخی از آنان برای هشدار به مردم در مورد فرارسيدن روز آخرت، کاروان هایی به راه انداختند که سفرهای چند هزار کيلومتری به گوشه و کنار آمريکا بخشی از آن بود. فعلا از کمپينگ خبری نيست، اما برای کسانی که به پيشگویی اعتقاد دارند، تاريخ ديگری در مورد روز آخرت توسط قوم باستانی ماياها در مکزيک ارائه شده است که بايد تا ۲۱ دسامبر سال ۲۰۱۲ در انتظار بمانند.

XS
SM
MD
LG