لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۳۹

دو سریال میلدرد پیرس و مردان خشن در صدر نامزدهای جوایزتلویزیونی«امی» قرار گرفتند


دو سریال میلدرد پیرس و مردان خشن در صدر نامزدهای جوایزتلویزیونی«امی» قرار گرفتند
دو سریال میلدرد پیرس و مردان خشن در صدر نامزدهای جوایزتلویزیونی«امی» قرار گرفتند

سریال کوتاهی از دوران رکود اقتصادی امریکا به نام «میلدرد پیرس» باشرکت «کیت وینسلت» و درام ماجراجویانه ای از دهه ١٩٦٠ میلادی به نام «مردان خشن» بیشترین تعداد نامزدی جوایز «امی» که اسکار تلویزیونی محسوب می شود را به خود اختصاص دادند.

«میلدرد پیرس» از محصولات شبکه تلویزیونی موفق «اچ بی او» HBO توانست بیش از ٢١ نامزدی در رشته های مختلف به دست آورد درحالی که سریال «مردان خشن» که توسط «ای ام سی» AMC تهیه شده با ١٩ نامزدی در رشته های گوناگون از جمله «بهترین درام تلویزیونی سال»، بهترین بازیگر نقش اول مرد و زن به نامزدی جوایز «امی» رسید که طی مراسمی در شصت و سومین سالگرد اهدای این جوایز در ١٨ سپتامبر آینده به برندگان آن اهدا خواهد شد.

رقبای «میلدرد پیرس» سریال‌های کوتاه «خانواده کندی»، فیلم تلویزیونی «سینما واریته»، « شهراَبی»، «ستون‌های زمینی» و «بزرگتر از آن که سقوط کنند» هستند.

چنانچه «مردان خشن» امسال جایزه بهترین سریال درام را بگیرد برای چهارمین سال متوالی به این جایزه پرافتخار تلویزیونی آمریکا دست یافته است.

از دیگر نامزدهای اصلی جوایز «امی» امسال باید از سریال «امپراطوری اسکله چوبی» نام برد که با ١٨ نامزدی در رشته های مختلف ازجمله «بهترین درام سال» در مقام سوم بیشترین تعداد نامزدی این جوایز قرار گرفت.

«جان هم» برای چهارمین بار برای بازی درسریال«مردان خشن» نامزد دریافت جایزه بهتری بازیگرمرد در یک سریال درام شد. رقیب اصلی هَم ، بازیگر اصلی سریال «امپراتوری اسکله چوبی» ، استیو بوشمی است که برای بازی در نقش یک مقام ثروتمندو پرقدرت شهر ساحلی «آتلانتیک‌ سیتی» در دهه ١٩٣٠ نامزد این جایزه شده است. بوشمی امسال برای بازی در این نقش جایزه گلدن گلوب را نیز از آن خود ساخت.

کیت وینسلت و ملیسا لئو، دو بازیگر هالیوود برنده جایزه اسکارهم برای بازی در سریال «میلدرد پیرس» شانس برنده شدن جایزه امی امسال را دارند. لئو که در سریال موفق «ترمی» نیزایفای نقش می کند درسریال پنج قسمتی «میلدرد پیرس» نامزد دریافت جایزه «امی» بهترین بازیگر زن نقش مکمل و وینسلت نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش اول یک سریال کوتاه می باشد.

سریال هفتگی «خانواده مدرن» از شبکه «ای بی سی» ABC که سال گذشته جایزه «بهترین سریال کمدی سال» را از آن خود ساخت، امسال نیز ١٧ نامزدی در رشته های مختلف از جمله چند نامزدی برای بازیگران نقش های مختلف آن دریافت کرد.

جین لینچ، یکی از ستارگان سریال موزیکال و موفق «گلی»Glee درشبکه فاکس FOX مجری برنامه اهدای جوایز امی امسال خواهد بود.

جوایز «امی» یکی از مهم ترین جوایز صنعت تلویزیون آمریکا به شمار می رود. این جوایز هرساله در مراسم مختلف به بخش های مختلف محصولات تلویزیونی اهدا می شود. ازجمله بخشی فقط اختصاص به ساعات پرتماشاگر تلویزیونی دارد که در آمریکا به «پرایم تایم» معروف است و بخش دیگری که جوایز «امی» در آن به سریال های دنباله دار روزانه اهدا می شود و بخش دیگری هم به اهدای جوایز به برنامه های آموزشی و محلی اختصاص دارد.

یکی دیگر از نامزدهای اصلی بهترین سریال درام ساعات پرتماشاگر تلویزیون محصول دیگری از شبکه «اچ بی او» به نام «بازی تاج و تخت» یک روایت تاریخی همراه با صحنه های شمشیربازی است. سریال هفتگی دیگری درباره آدمکشی به نام «دکستر» از شبکه «شوتایم» و سریالی درباره قهرمانان فوتبال آمریکایی یک دبیرستان به نام «چراغ های جمعه شب» هم بین نامزدهای اصلی برنامه های تلویزیونی ساعات پرتماشاگر هستند. هم چنین سریال هفتگی از شبکه «سی بی اس» CBS به نام «زن خوب» به نامزدی جوایز «امی» در چند رشته مختلف رسید. این فیلم درباره همسر صبور و فداکاریک سیاستمدار است که می کوشد با مشکلاتی از قبیل فساد و روابط جنسی نامشروع همسرش با زنان دیگر به صورتی معقولانه روبروشود.

در رده بندی فیلم های کمدی تلویزیونی، «خانواده مدرن» درصدد است تا مقام برنده بهترین کمدی سال گذشته را همچنان حفظ کند. این فیلم در مقابل رقبای سرسختی چون سریال کمدی و موزیکال «گلی»، «٣٠ راک»، «پارک ها و مکان های تفریحی»، «نظریه انفجار بزرگ» و «آفیس» قرار دارد.

XS
SM
MD
LG