لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۳۰

مراسم اعطای جوائز «امی» و بحث های سیاسی حاشیه آن


شصت و هشتمین مراسم اهدا جوائز «امی» روز یکشنبه در لس آنجلس کالیفرنیا با میزبانی جیمی کیمل مجری شناخته شده تلویزیونی آمریکا برگزار شد.

جیمی کیمل - میزبان مراسم امی ۲۰۱۶
جیمی کیمل - میزبان مراسم امی ۲۰۱۶

از برندگان بزرگ این مراسم می توان به بهترین ها در دره درام اشاره کرد. سریال «بازی تاج و تخت» (Game of Thrones) به عنوان بهترین سریال درام انتخاب شد. این سریال همچنین جایزه بهترین فیلمنامه نویسی و بهترین کارگردانی را دریافت کرد.

دست اندرکاران سریال Game of Thrones در مراسم امی
دست اندرکاران سریال Game of Thrones در مراسم امی

از بازیگران در این رده رامی ملک برای بازی در سریال «آقای ربات» (Mr. Robot) جایزه بهترین بازیگر مرد را گرفت و تاتیانا ماسلانی برای بازی در سریال «یتیم سیاه» (Orphan Black) جایزه بهترین بازیگر زن را از آن خود کرد.

روزنامه ورایتی خبر بردن رامی ملک را توئیت می کند

در رده کمدی سریال «ویپ» (Veep) برنده بهترین سریال شد. این سریال جایزه بهترین بازیگر زن را نیز دریافت کرد برای جولیا لوئیس دریفوس. او که تا کنون ۲۲ بار نامزد این جایزه شده و ۹ بار برده است. خانم دریفوس از سال ۲۰۱۲ که پخش سریال ویپ شروع شد هر سال در رده کمدی به عنوان بهترین بازیگر زن برگزیده شده است.

جولیا لوئیس دریفوس - برنده امی
جولیا لوئیس دریفوس - برنده امی

جفری تمبور در رده کمدی جایزه بهترین بازیگر مرد را دریافت کرد، برای بازی در سریال «شفاف» (Transparent). او سال گذشته نیز برای بازی در همین سریال جایزه امی را برد. سریال transparent همچنین جایزه بهترین کارگردانی در رده کمدی را برای جیل سالووی به همراه داشت.

شبکه Entertainment Weekly ویدئویی از جفری تمبور را در نقشش در سریال Transparent به مناسبت برد او در امی توئیت می کند.

در مراسم امی امسال برندگان زیادی به انتخابات ریاست جمهوری امسال اشاره هایی کردند. در مجموع گرایش حاضران به سوی هیلاری کلینتون بود و از دونالد ترامپ انتقادهای تندی شد.

خود جیمی کیمل میزبان مراسم در ابتدای برنامه به سوی مارک برنت اشاره کرد و او را برای ظهور پدیده ای که آن را ترامپ نامید مقصر دانست. آقای برنت تهیه کننده مستند تلویزیونی بود که دونالد ترامپ با حضور در آن شهرت یافت.

مارک برنت که جایزه بهترین سریال مستند برای شوی Voice را گرفت، پشت صحنه در پاسخ به صحبت های کیمل به شوخی گفت، خانم کلینتون با او تماس گرفته و از کیمل انتقاد کرده که در شبکه ای بی سی (ABC) برای دونالد ترامپ تبلیغ کرده است.

دانالد ترامپ و همسرش در شوی Celebrity Apprentice سال ۲۰۱۲
دانالد ترامپ و همسرش در شوی Celebrity Apprentice سال ۲۰۱۲

جولیا لوئیس دریفوس نیز که در سریال ویپ در نقش یک رئیس جمهور ابله بازی می کند گفت در ابتدا، بازی در این سریال به طنزنگاری شبیه بود، اما حال انگار دارد در یک مستند بازی می کند. و خانم جیل سالووی در سخنانش در پشت صحنه از ترامپ به عنوان خطرناک ترین هیولای عصر ما نام برد.

در انتهای مراسم میهمانان برنامه به جشن معروف Governor’s Ball در لس انجلس رفتند که تم امسال آن طبیعت بود.

XS
SM
MD
LG