لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۴۱

 طلسم برنامه‌های هنری شکسته شد؛ افزایش قابل توجه تعداد بیننده‌های مراسم‌ «امی» در آمریکا


مراسم اهدای جوایز «امی»
مراسم اهدای جوایز «امی»

تعداد بیننده‌های مراسم اهدای جوایز «امی» که‌ روز یکشنبه ۲۸ شهریور برگزار شد، نسبت به دوره های قبل افزایش قابل توجهی یافت و‌ یکی از موفق‌ترین برنامه‌های هنری سال‌های اخیر بود.

بر اساس آمار منتشر شده از سوی سازمان «نیلسن»، هفتاد و سومین مراسم جوایز امی حدود ۷.۴ میلیون بیننده داشت که بسیار بهتر از پیش‌بینی کارشناسان بود.

به گزارش آسوشیتدپرس، مراسم سال گذشته امی که با همه‌گیری ویروس کرونا مصادف بود، حدود ۶.۱ میلیون بیننده داشت، و تعداد بیننده‌های دو سال پیش این مراسم هم ۶.۹ میلیون نفر بود.

شبکه «سی‌بی‌سی» که مراسم را پخش کرد انتظار دارد تعداد بیننده‌ها پس از شمارش افرادی که برنامه را خارج از منزل خود تماشا کردند افزایش یابد.

در سال‌های اخیر تعداد بیننده‌های مراسم جوایز هنری که به صورت زنده برنامه را تماشا می‌کنند، به صورت چشمگیری کاهش یافته است.

یکی از دلایل این امر، استفاده بیشتر از شبکه‌های دیجیتال و گزینه‌هایی است که به علاقمندان امکان می‌دهد تا این مراسم را در زمان دلخواه تماشا کنند.

هفتاد و سومین مراسم اهدای جوایز «امی» یا بهترین‌ آثار تلویزیونی، با موفقیت «نتفلیکس» همراه بود و این‌ شبکه اینترنتی با سریال‌هایی مانند «تاج» و «گامبی وزیر» جوایز مهمی گرفت.

XS
SM
MD
LG