لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۱۸

بازیگر فیلم «دیو و دلبر» می گوید برای داشتن کمر باریک «کرست» نمی پوشد


Actor Emma Watson poses for photographers during a photo call for the film The Bling Ring at the 66th international film festival, in Cannes, southern France, May 16, 2013.
Actor Emma Watson poses for photographers during a photo call for the film The Bling Ring at the 66th international film festival, in Cannes, southern France, May 16, 2013.

«اِما واتسون» بازیگری که برای فیلم «دیو و دلبر» انتخاب شده، می گوید حاضر نیست برای اینکه کمرش باریکتر جلوه کند، از کرست کمر استفاده کند.

در چند سال اخیر شرکت دیزنی فیلمهای انیمیشن کلاسیکش را به صورت فیلم بازسازی کرده است. مانند سیندرلا، پسر جنگل و یا فیلم «مالفیسنت» که بازسازی فیلم کارتونی «زیبای خفته» بود.

فیلم بعدی «دیو و دلبر» است که شرکت دیزنی ماه هاست برای انتشارش تبلیغ می کند. ستاره اصلی فیلم «اِما واتسون» است که با بازی در سری فیلمهای «هری پاتر» به شهرت رسید. او در نقش «بِل» بازی می کند.

اگر فیلم کارتونی دیو و دلبر را ندیده اید نکته منحصر به فرد در مورد این شخصیت در بین «پرنسس های دیزنی» این است که «بِل» نخستین دختر در آثار دیزنی است که به جای ازدواج با یک مرد خوش قد و بالا و نیرومند علاقه به خواندن و فرا گیری دارد.

او تمامی کتابهای کتابخانه کوچک شهر را چندین بار خوانده و در ترانه معروفش می گوید «من می خواهم از این زندگی روستایی فراتر بروم»

با اینکه «بل» در مقایسه با پرنسسهای زمان خود پیشرو تر بوده، به نظر می رسد «اما واتسون» قصد دارد او را روشنفکر تر از پیش نیز جلوه دهد. «اما واتسون» که خود را یک فمینیست می داند و سفیر جهانی زنان در سازمان ملل متحد است، در بازسازی شخصیت بل ایده های زیادی ارائه داده. برای مثال بل در فیلم جدید یک مخترع است. (در نسخه کارتونی پدر بل یک مخترع بود).

هنرپیشه بریتانیایی در مصاحبه با مجله «اینترتینمنت ویکلی» گفته برای باریک نشان دادن کمرش – که از ویژگی های پرنسس های دیزنی است – کرست نخواهد پوشید.
واتسون گفته می خواهد بل یک پرنسس «فعال» باشد و یک کرست تنگ نمی گذارد او به کارهایش برسد.

این حرکت «اما واتسون» در تضاد کامل با فیلم سیندرلا است که دو سال پیش به سینماها آمد. بازیگر آن فیلم، «لیلی جیمز» با کمر بسیار باریکش در عکسهایی که از فیلم منتشر شده بود همه را به شک انداخت که شاید عکسهایش فوتوشاپ شده اما در بیانیه ای اعلام کرد که رژیم غذایی خاص که تنها شامل مایعات می شد و استفاده از کرست کمر او را اینطور باریک نشان می دهد.

در حالی که به باور برخی، این عمل اما واتسون «دور شدن از نورم هاست» برخی دیگر می گویند باعث می شود به کودکان نسل جدید یاد بدهد که زن بودن تنها به معنای داشتن کمر باریک نیست. یک زن می تواند هر چیزی که می خواهد باشد.

نسخه جدید «دیو و دلبر» ۱۷ ماه مارس به سینماها می آید.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG