لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۳

بازیگر «بازی تاج و تخت» از مقابله با آنوریسم مغزی هنگام فیلمبرداری این مجموعه می‌گوید


مجله نیویورکر، مقاله‌ای را به قلم «امیلیا کلارک» بازیگر نقش دنریس تارگین در مجموعه «بازی تاج و تخت» منتشر کرد که در شبکه های اجتماعی سر و صدا کرده است. خانم کلارک در این مقاله با جزئیات در مورد دست و پنجه نرم کردن با آنوریسم مغزی نوشته است. این بازیگر ۳۲ ساله انگلیسی پس از فیلمبرداری فصل اول «بازی تاج و تخت» به این بیماری دچار شد.

امیلیا کلارک در این مقاله روزی را به خاطر می آورد که پس از تمرین با مربی ورزش دچار سر درد شدیدی می شود و پس از انتقال به بیمارستان و گرفتن ام آر آی متوجه می شود سکته مغزی سنگینی را پشت سر گذاشته است.

امیلیا کلارک می گوید دو هفته پس از عمل جراحی، حتی نام کامل خود را به خاطر نمی آورد و به شدت از این که نتواند سناریوی فیلم‌ها را از بر کند و ناگزیر شود حرفه اش در سینما را برای همیشه کنار گذارد وحشت زده شده بود. او همچنین به «آفازی» که اختلال در بیان است دچار شده بود.

یک ماه پس از این ماجرا، خانم کلارک به صحنه فیلمبرداری بازگشت، اما از بیمارستان به او خبر دادند که آنوریسم کوچکی در قسمت دیگر مغزش دیده شده که هر آن احتمال دارد پاره شود و زندگی اش را به خطر بیاندازد.

امیلیا کلارک می گوید در جریان فیلمبرداری فصل دوم «بازی تاج و تخت» به شدت احساس خستگی می کرد، درد زیادی داشت و مجبور بود مدام مرفین مصرف کند.

در سال ۲۰۱۳، مشخص شد آنوریسم کوچک دو برابر بزرگتر شده است و باید با عمل جراحی برداشته شود. املیا کلارک، دو عمل جراحی را پشت سر گذاشت و یک ماه در بیمارستان بستری بود. او می گوید در این مدت با افسردگی و اضطراب نیز دست به گریبان بود.

پس از انتشار این مقاله، هواداران این بازیگر محبوب در شبکه های اجتماعی از او حمایت کردند. امیلیا کلارک با انتشار ویدئویی در اینستاگرام از آنها تشکر کرد.

فصل پایانی مجموعه «بازی تاج و تخت» چهاردهم آوریل (۲۵ فروردین) از شبکه « اچ بی او» پخش خواهد شد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG