لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۳۹

بازیگر هالیوودی که بازداشت شده بود، جایزه محیط زیستی دریافت کرد


شیلین وودلی در ۲۶ مین مراسم EMA
شیلین وودلی در ۲۶ مین مراسم EMA

شی‌لین وودلی بازیگر هالیوود که چندی پیش بخاطر اعتراض به یک مساله آلودگی محیط زیست اعتراض کرده بود، از برندگان افتخاری مراسم اهدای جوایز اتحادیه رسانه های زیست محیطی امسال شد.

مراسم اهدا جوائز اتحادیه رسانه های زیست محیطی یا EMA یک سازمان غیر انتفاعی است که از سال ۱۹۸۹ با همکاری صنعت فیلم و موسیقی در آگاهی رسانی پیرامون مشکلات زیست محیطی فعالیت می کند.

شی‌لین وودلی ۲۵ ساله، در فیلم ها و سریال هایی چون زندگی مخفی نوجوان آمریکایی (در نقش امی جرگنز) ظاهر شد. او در مجموعه زندگی مخفی نوجوانان آمریکایی، نقش دختر ۱۵ ساله‌ای را دارد که پی می‌برد بار دار شده است.

شی‌لین وودلی یک ماه پیش در یک تظاهرات شرکت کرد تا مخالفت خود را با رد شدن یک خط لوله در داکوتای شمالی ابراز کند چرا که این عمل ممکن است منبع آب منطقه را آلوده کرده و همچنین به گورستانهای قبیله های اطراف نیز صدمه وارد کند.

عکس بازداشت شیلین وودلی به دلیل شرکت در تظاهرات
عکس بازداشت شیلین وودلی به دلیل شرکت در تظاهرات

شی‌لین وودلی به خاطر شرکت در آن تجمع به سی روز زندان و پرداخت ۱۵۰۰ دلار جریمه محکوم شد.

خانم وودلی در مراسم دریافت جایزه محیط زیستی گفت "آدمهایی هستند که به سختی تلاش میکنند کره زمین را سالم نگاه دارند و ما امشب این فرصت را پیدا می کنیم که رسانه ها را با تلاش برای حفظ زمین پیوند بزنیم."

او افزود هر شخصی در این زمینه نقش خود را دارد و ما نهایتا همگان را در این زمینه آگاه می کنیم تا از سیاره خود محافظت کنیم.

از دیگر برندگان افتخاری مراسم EMA جیدن اسمیت (پسر ویل و جیدا اسمیت) بود که در یک پروژه پاک نگاه داشتن آب نوشیدنی در نیویورک فعالیت داشته است.

جیدن اسمیت به همراه خانواده در ۲۶ مین مراسم EMA
جیدن اسمیت به همراه خانواده در ۲۶ مین مراسم EMA

نیکول ریچی طراح مد امریکایی که میزبانی این مراسم را بر عهده داشت نیز در رابطه با مشکلات زیسن محیطی اظهار نظر کرد و گفت "اینجا خانه ماست. ما جای دیگری نداریم که برویم. در حال حاضر کرده زمین گرمتر از همیشه شده و اگر این مشکل را از بین نبریم همینطور بزرگتر خواهد شد."

XS
SM
MD
LG