لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰ ایران ۱۱:۱۸

هواداران بی شمار الویس هفتاد و پنجمین سالروز تولد این ستاره فقید راک اندرول را جشن می گیرند


هواداران بی شمار الویس هفتاد و پنجمین سالروز تولد این ستاره فقید راک اندرول را جشن می گیرند

دوستداران و هواداران بیشمار الویس پریسلی ستاره فقید راک اندرول آمریکا، از محل زادگاه او در «تیوپلو» در ایالت جنوبی «میسی سی پی» گرفته تا شهر «سیدنی» در استرالیا جمع شدند تا هفتادمین سالگرد تولد این هنرمند را جشن بگیرند.هم زمان با این واقعه یک تمبرپست دولتی نیز که به عکس الویس مزین شده است در موزه «اسمیتسونین» Smithsonian به نمایش در آمد.

پرسیلا پریسلی همسر سابق الویس و دختراو «لیزا ماری» به همین مناسبت در مراسم مخصوصی در قصر مسکونی سابق این پیشکسوت موسیقی راک اندرول شرکت کردند. این قصر که «گریسلند» Graceland نام دارد در شهر«ممفیس»، پایتخت موسیقی آمریکا قرار گرفته است. در این مراسم کیک تولد با شکوهی نیزبه افتخار الویس پریسلی توسط فرزند و نوه های او بریده شد و سپس بین حاضران در این مراسم ویژه تقسیم شد.

قصر گریسلند در چند روز آینده میزبان دیدارکنندگانی است که با تورهای مخصوص از نقاط مختلف این محل زندگی الویس در زمان حیات دیدن خواهند کرد. این جهانگردان که از اقصی نقاط ایالات متحده و جهان به ممفیس آمده اند هم چنین فرصت خواهند یافت تا از خانه محقری که الویس در آن به دنیا آمده است در شهرک کوچک «تیوپلو» دیدن کنند.

در شهر «سیدنی» در استرالیا، لشگری از مردان و زنانی که با پوشیدن لباس سفید مخصوص با شنل کوچک سنگ دوزی شده خود را به شکل الویس درآورده بودند در یک فستیوال مخصوص به نام «الویس» شرکت کردند. در این جشنواره غیرمتعارف که در یک مزرعه کوچک در یکی از نواحی خارج از شهر سیدنی در منطقه «نیو ساوت ولز» برگزار می شد بیش از ١٠ هزار نفر از هواداران پر و پا قرص الویس شرکت داشتند. این برنامه به صورت اجرای کنسرت، رژه مخصوص و مسابقه «شباهت به الویس» به مدت پنج روز ادامه داشت.

الویس پریسلی در سال ١٩٧٧ در سن ۴٢ سالگی درگذشت. این هنرمند که به نام «پادشاه راک اندرول» نیز شناخته شده است تاثیرات عمده ای بر فرهنگ و موسیقی «پاپ» آمریکا و جهان داشته است.

مجله فوربز اعلام کرد که تنها در یک سال گذشته، درآمد حاصله از تورهای «گریسلند»، قصر مسکونی الویس بیش از ۵۵ میلیون دلار بوده است. این مبلغ به مراتب بیش تر از درآمد مشترک «بریتنی اسپیرز» و «بان جووی» است که درحال حاضر با اجرای کنسرت های مختلف از پر درآمدترین چهره های موسیقی پاپ و راک اندرول جهان به شمار می روند.

XS
SM
MD
LG