لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۴۰

التون جان: «موسیقی پاپ امروز افتضاح است.»


التون جان: «موسیقی پاپ امروز افتضاح است.»
التون جان: «موسیقی پاپ امروز افتضاح است.»

التون جان درتازه ترین گفتگوی خود با خبرنگاران بین المللی در لندن، موسیقی پاپ امروز و آهنگسازان آن را «افتضاح» خواند و گفت که به نظر او « موسیقی که به عنوان موسیقی پاپ این روزها به مردم ارائه می شود به هیچ عنوان برانگیزنده نیست و شوهای تلویزیونی کشف استعدادهای نویافته و برنامه های واقع گرایی چون «آمریکن آیدل» َAmerican Idol هم بسیارکسل آور و خسته کننده هستند.»

التون جان ابرستاره ٦٣ ساله موسیقی پاپ که ترانه های معروف ومحبوبی چون Your Song و «شمعی در راه باد» Candle In The Wind را ارائه داده است، به عنوان یکی از موفق ترین هنرمندان تاریخ موسیقی پاپ جهان شناخته شده است. او می گوید:« موفقیت یکشبه و فوری از طریق یک برنامه کشف استعدادهای تازه تلویزیونی درگذشته راه صحیحی برای رسیدن به موفقیت و ستاره شدن محسوب نمی شد.»

التون جان درادامه این سخنان می گوید:«این مسئله خیلی مهم است ک یک ستاره احتمالی موسیقی پاپ پیش از ستاره شدن بتواند آهنگ ها و ترانه های خود را بسازد. به این صورت آن ها مجبور نخواهند بود درپیشبرد حرفه خود متکی به دیگران باشند».

التون جان که نام اصلی او «رجینالد دوآیت» است می گوید:«ما امروزه بدترین آهنگسازان را داریم و به همین دلیل هم همه آهنگ و ترانه هایی که می شنویم شبیه به هم هستند. موسیقی پاپ امروز به هیچ عنوان برانگیزنده نیست و آدمی را به هیجان نمی آورد.»

التون جان که در این مصاحبه خود را طرفدار خوانندگان و آهنگسازان جوانی چون «لیلی آلن»، «ایمی واینهاووس» و «لیدی گاگا» خوانده است می گوید:«من از برنامه هایی مثل آمریکن آیدل که در آن استعدادها به نمایش گذاشته می شوند خوشم نمی آید. اتفاقا از من خواسته شده بود که به عنوان یکی از اعضای هیئت ژوری با آمریکن آیدل همکاری کنم. اما من نتوانستم خودم را راضی به این کار کنم چون می دانم هیچ یک از این کاندیداها بنا براستانداردهایی که من به آن معتقدم برنده نخواهند شد. درضمن من اصولا دوست ندارم روی صفحه تلویزیون باشم. تلویزیون برای من خسته کننده است. من اصولامعتقدم تلویزیون مغز انسان را فلج می کند یعنی به نظر من این وسیله ارتباط جمعی جلوی رشد طبیعی مغز انسان ها را گرفته است.»

التون جان درادامه این سخنان می گوید، سایمون کوول، داور و تهیه کننده برنامه های موسیقی «آمریکن آیدل» و «اکس فاکتور»X-Factor درطول سال ها توانسته است تعداد معدودی جوان با استعداد را کشف کند:«اما متاسفانه تنها پیشرفتی که این جوانان مستعد داشته اند خواندن در کلوپ های ناشناخته و بی اهمیت بوده است.»

جان می گوید:«من درهفده سالگی گروه خودم را تشکیل دادم و با همکاری «برنی توپین» از همان زمان هم آهنگ های خودمان را می ساختیم. اما ما یکشبه به معروفیت و محبوبیت نرسیدیم بلکه ٦ سال آزگار زحمت کشیدم تا بالاخره شناخته شدیم. در این مدت هرچند دوران خوشی را گذراندیم اما بارها هم اخبار مایوس کننده در رابطه با کارمان شنیدیم.»

در مدتی نزدیک به پنج دهه فعالیت هنری بیش از ٢٥٠ میلیون نسخه از آثارالتون جان به فروش رسیده است. او بیش از ٥٠ بار درصدر فهرست بهترین ٤٠ ترانه سال قرار گرفته است و همین مسئله او را تبدیل به محبوب ترین خواننده تاریخ موسیقی پاپ کرده است.

XS
SM
MD
LG