لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۵۵

الایجا کامینگز قانونگذار کنگره آمریکا در ۶۸ سالگی درگذشت؛ نگاهی به میراث او


او بیش از بیست سال عضو کنگره آمریکا بود.
او بیش از بیست سال عضو کنگره آمریکا بود.

بخش انگلیسی صدای آمریکا - دفتر الایجا کامینگز می گوید این قانونگذار دموکرات ایالت مریلند، در پی مشکلات جسمی که مدت ها با آن دست و پنجه نرم می کرد، بامداد پنج شنبه در «بیمارستان جانز هاپکینز» درگذشت. او هنگام مرگ ۶۸ سال داشت.

کامینگز، فرزند یک مزرعه دار، ریاست کمیته پر قدرت نظارت بر فعالیت دولت را در مجلس نمایندگان آمریکا برعهده داشت و درباره عملکرد پرزیدنت ترامپ تحقیق می کرد. او سخنوری توانمند بود که با شور و حرارت از فقرا در مناطق سیاهپوست نشین شهر بالتیمور و حومه آن دفاع می کرد.

کامینگز به عنوان رئیس «کمیته نظارت و اصلاح» در مجلس نمایندگان آمریکا تحقیقات متعددی را درباره رئیس جمهور از جمله تحقیقاتی در سال ۲۰۱۹ در ارتباط با خدمت اعضای خانواده ترامپ در کاخ سفید اداره می کرد.

رئیس جمهوری آمریکا نحوه نمایندگی کامینگز را با توجه به وضعیت نابسامان شهر بالتیمور به باد انتقاد گرفته بود. این قانونگذار دموکرات در واکنش تاکید کرده بود «مقام های ارشد باید از دامن زدن به ترس، استفاده از ادبیات نژادپرستانه و ترغیب رفتارهای نکوهش آمیز خودداری کنند».

کامینگز سال ۱۹۹۶ پس از پیروزی در یک انتخابات ویژه وارد مجلس نمایندگان ایالات متحده شد، اما پیشتر عضو مجلس ایالتی مریلند بود.

او در سال ۲۰۱۶، عضو ارشد دموکرات در «کمیته تحقیقات بنغازی» بود و گفته بود این تحقیقات «چیزی بیش از یک تلاش به هزینه مالیات دهندگان برای آسیب زدن به کارزار انتخاباتی هیلاری کلینتون» نبود.

کامینگز از اولین حامیان کارزار انتخاباتی باراک اوباما در سال ۲۰۰۸ بود.

او از جمله مدافعان سرسخت رویکردهایی مجادله آمیز برای کمک به فقرا و معتادان از جمله برنامه توزیع سرنگ برای کاستن از گسترش ایدز بود.

الایجا کامینگز ۱۸ ژانویه ۱۹۵۱ متولد شد. یکی از مشاوران در دوران تحصیل به او گفته بود کند ذهن است و بد حرف می زند و هرگز به آرزویش برای انجام حرفه وکالت نخواهد رسید. او پس از ورود به مجلس ایالتی مریلند در سال ۱۹۸۳ در فاصله چند سال به عنوان اولین سیاهپوست به نیابت ریاست آن مجلس رسید.

کامینگز طی سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۴ ریاست «انجمن حزبی قانونگذاران سیاهپوست» را در کنگره ایالات متحده برعهده داشت.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG