لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۴

الکترولوکس سوئد بخشی از جنرال الکتريک آمریکا را می‌خرد


شرکت سوئدی الکترولوکس قصد دارد بخش تولید لوازم خانگی شرکت جنرال الکتریک آمریکا را به مبلغ ۳ ميليارد و ۳۰۰ ميليون دلار خريداری کند تا در بازار آمريکای شمالی حضور پررنگ‌تری داشته باشد.

الکترولوکس، که مقر آن در استکهلم قرار دارد، پس از رقيب آمريکايی‌اش، شرکت «ويرپول»، بزرگترین شرکت سازنده لوازم خانگی جهان است، و خرید بخشی از جنرال الکتریک، بزرگترين معامله‌ای خواهد بود که الکترولوکس تاکنون انجام داده است.

پس از انتشار اين خبر در روز دوشنبه، سهام الکترولوکس ۷ درصد ترقی کرد و به ۲۸ دلار و ۲۷ سنت رسيد.

جنرال الکتريک ماه گذشته تائيد کرد که در حال مذاکره برای فروش بخش لوازم خانگی‌اش است. جنرال الکتريک، که بيش از ۱۰۰ سال پيش برای نخستين بار تُوستر نان را به بازار عرضه کرد، گفته است اين تصميم را برای آن گرفته است تا بتواند تمرکز خود را بر روی فروش ماشين‌آلات پيچيده‌تر صنعتی، که سودآورتر است، بگذارد.

به گفته کیت مک‌لافلين مدیر عامل شرکت الکترولوکس این حرکت نیازمند تصویب قانونی است که انتظار می‌رود تا سال ۲۰۱۵ انجام گيرد. او همچنین گفت «اين معامله شرکت ما را از نظر دسترسی جهانی و پوشش بازار به سطح جديدی می‌برد.»

بخش لوازم خانگی جنرال الکتريک، که در شهر لوئیويل ايالت کنتاکی قرار دارد، لوازم برقی شامل یخچال، فریزر، محصولات پخت و پز، ماشين رختشويی و خشک‌کن و سیستم‌های تهویه مطبوع توليد می‌کند. اين مجموعه دارای ۱۲ هزار کارگر در نه کارخانه است و در سال گذشته از ۸ ميليارد و ۳۰۰ ميليون دلار فروش ۳۸۱ ميليون دلار درآمد داشت، که نرخ بهره آن بيش از ۴ و نيم درصد بود.

الکترولوکس بیش از ۶۰ هزار کارمند دارد که شامل ۱۰ هزار کارمند در آمريکای شمالی است. مقر فعاليت‌های الکترولوکس در آمريکای شمالی در شهر شارلوت در ايالت کارولينای شمالی است.

XS
SM
MD
LG