لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۳۶

آخرین تلاش جمهوریخواهان برای متوقف ساختن ترامپ


ترامپ از رقبای خود در حزب جمهوریخواه جلوتر است.
ترامپ از رقبای خود در حزب جمهوریخواه جلوتر است.

انتخابات مقدماتی درون حزبی جمهوریخواهان در آمریکا روز سه شنبه – در ایالت یوتا برگزار می شود.

هر چند انتخابات امروز وضعیت "سه شنبه بزرگ" های قبلی را ندارد که چندین ایالت همزمان انتخابات داشتند، اما از آنجا که جدیدترین رزمگاه در کوشش برای نامزدی فرد دیگری غیر از دونالد ترامپ تلقی می شود، ناظران از نزدیک آن را دنبال می کنند.

ترامپ سعی دارد به ۱۲۳۷ رای ایالتی که برای کسب عنوان نامزد نهایی حزب لازم دارد، پیش از کنوانسیون حزب جمهوریخواه در ماه ژوئیه نزدیکتر شود. مخالفانش می خواهند او را زیر این رقم نگاهدارند تا نامزد دیگری در کنوانسیون حزبی انتخاب شود.

در همین حال، سناتور تد کروز در جدیدترین نظر سنجی در یوتا از ترامپ جلوتر است، اما یک کاندیدای جمهوریخواه برای گرفتن آراء تمامی ۴۰ رای ایالتی یوتا، به اکثریت آرا نیاز دارد.

میت رامنی، نامزد ریاست جمهوری حزب در سال ۲۰۰۸ که گفته است به کروز رای خواهد داد، دیگران را ترغیب کرده است چنین کنند و می گوید کروز تنها راه برای متوقف ساختن ترامپ است.

جمهوریخواهان همچنین برای کسب اکثریت در آریزونا و در اختیار گرفتن ۵۸ نماینده آن تلاش می کنند. نظر سنجی ها ترامپ را حداقل ۱۰ امتیاز جلوتر نشان می دهد. بعد از سه شنبه، جمهوریخواهان فقط یک انتخابات مقدماتی در ویسکانسین، پیش از ۱۹ آوریل، خواهند داشت.

در رقابت های حزب دموکرات، انتظار می رود هیلاری کلینتون به راحتی در آریزونا برنده شود. رقیب او، برنی سندرز، سناتور ورمونت، در یوتا و در ایالت آیداهو فقط اندکی جلوتر بود.

XS
SM
MD
LG