لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۷

دموکرات‌ها شاهد نشانه‌های دلگرم‌کننده‌ برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا هستند


فرماندار دموکرات ایالت ویرجینیا - ۵ نوامبر
فرماندار دموکرات ایالت ویرجینیا - ۵ نوامبر

دموکرات ها در آمریکا نتایج انتخابات ایالت های ویرجینیا و کنتاکی را جشن می گیرند.

به گزارش بخش انگلیسی صدای آمریکا، پیروزی دموکرات ها در انتخابات اخیر این دو ایالت می تواند نشان‌دهنده مسیر دشوار پرزیدنت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، برای پیروزی مجدد در انتخابات ریاست جمهوری باشد.

ویرجینیا

دموکرات ها با پشتیبانی رای دهندگان مناطق حومه شهری توانستند کنترل هر دو مجمع قانونگذاری ایالتی در ویرجینیا را به دست بگیرند. این در حالی است که هم اکنون رالف نورتام، فرماندار این ایالت، نیز یک دموکرات است. او در شبی که انتخابات برگزار شد در سخنانی گفت: «ویرجینیا رسما آبی (دموکرات) است. تبریک می گویم!»

کنتاکی

از سوی دیگر در ایالت کنتاکی، اندی بشیر، نامزد دموکرات، خود را پیروز انتخابات فرمانداری در رقابت با مت بوین، فرماندار کنونی و جمهوری‌خواه این ایالت، اعلام کرد. او گفت با تمرکز روی مسائل منطقه ای در انتخابات پیروز شد که این موضوع می تواند درسی برای دموکرات ها در سراسر کشور باشد.

او گفت: «پیام من این است که رقابت بر سر این نیست که چه کسی وارد کاخ سفید می شود، بلکه مهم آن چیزی است که در خانه‌تان اتفاق می افتد.»

بوین، که پایین‌ترین میزان محبوبیت را بین فرمانداران ایالت های مختلف آمریکا دارد، هنوز شکست خود را نپذیرفته است. اما او امیدوار بود که حمایتی که پرزیدنت ترامپ در لحظات آخر از او کرد، او را به پیروزی برساند.

می‌سی‌سی‌پی

پرزیدنت ترامپ در انتخابات ایالت محافظه‌کار می‌سی‌سی‌پی اقبال بهتری داشت و تیت ریوز، نامزد جمهوری‌خواه مورد حمایت او در رقابت‌ فرمانداری، پیروز شد.

دموکرات ها از نتایج انتخابات دلگرم شده اند. حمایت رای دهندگان جمهوری‌خواه از پرزیدنت ترامپ در حومه های شهرها در آخرین دور رای گیری کاهش یافته است و نظرسنجی ها نشان می دهد که او در مسیر انتخابات آینده ریاست جمهوری، در حال از دست دادن حمایت رای دهندگان مستقل نیز است.

برخی نظرسنجی های سراسری جدید نشان می دهد که پرزیدنت ترامپ از برخی از رقبای اصلی دموکرات خود عقب تر است؛ اما نظرسنجی ها همچنین نشان می دهد وضعیت او در برخی ایالت ها - ایالت‌هایی که در آنها رقابت شدیدی میان دموکرات ها و جمهوری خواهان برقرار است و او در سال ۲۰۱۶ با اختلاف اندکی در آن ایالت ها پیروز شده بود - بهتر است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG