لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۵۰

نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا آماده رقابت ها می شوند


بیست و یک ماه مانده به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا، نامزدهای بالقوه کم کم خود را برای کمپین های انتخاباتی شان آماده می کنند.

از هم حزبی های باراک اوباما هنوز کاندیدای جدی وارد میدان نشده است اما جمهوریخواهان تا این جای کار چندین نامزد احتمالی دارند؛ اما یکی از آنها به تازگی صحنه را ترک کرد. این کاندیدا میت رامنی بود که به خاطر ملاحظاتی از رقابت های این دوره عقب کشید.

میت رامنی کسی بود که در انتخابات گذشته ریاست جمهوری آمریکا در رقابت با باراک اوباما شکست خورد. این فرماندار سابق ایالت ماساچوست آمریکا در توضیح این عقب نشینی گفته است می خواهد به بقیه رهبران حزبش شانس بیشتری دهد. حالا این عقب نشینی میت رامنی به نفع کدامیک از نامزدهای جمهوری خواهان تمام می شود؟

جب بوش نامزدی جدی جمهوری خواهان است. او حمایت بسیاری از جمهوری خواهان را دارد. هرچند که بعضی ها از دیدگاه های او درباره قانون مهاجرت نگرانند. جب بوش به اندازه هیلاری کلیتون در بین هم حزبی هاش محبوبیت ندارد اما یک پایگاه حزبی قوی دارد.

جب بوش، فرماندار سابق ایالت فلوریدا و برادر جورج دبلیو بوش، رئیس جمهوری پیشین آمریکا است. بنا به گزارش ها، چند تن از مسؤلان سابق جمع آوری بودجه های تبلیغاتی به میت رامنی گفته اند که به جای او از جب بوش حمایت و به او کمک خواهند کرد.

میت رامنی می خواست برای سومین بار خودش را نامزد کند که نشد. برخی کارشناسان می گویند صحبت های او در جریان رقابت های انتخاباتی گذشته که منجر به شکست او شد، می توانست در سال ۲۰۱۶ هم برای او مخرب باشد.

رامنی دو بار برای کسب عنوان ریاست جمهوری اقدام کرد. اولین بار که نتوانست نامزد حزبش بشود و دومین بار هم نتوانست به کاخ سفید راه یابد.

در این عصر هر چه شما بگویید جایی ثبت می شود، و صحبت های رامنی که گفته بود برای هواداران ۴۷ درصدی اوباما اهمیتی قائل نیست، جایی ثبت شد که در این دوران کار آمد نیست.

کناره گیری میت رامنی از رقابت های سال ۲۰۱۶ جدا از جب بوش، می تواند برای نامزدهای بالقوه دیگر هم مفید باشد. کاندیداهایی مثل کریس کریستی، فرماندار ایالت نیوجرسی، سناتور مارکو روبیو، و سناتور رند پاول. باید دید با معرفی نامزدهای حزب دموکرات رقابت های انتخاباتی سال آینده به کجا کشیده می شود.

XS
SM
MD
LG