لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۸

سلطان قاچاق مواد مخدر مکزیک سال ۲۰۱۸ در آمریکا محاکمه می‌شود


ال‌چاپو در دست مأمورین اداره مبارزه با قاچاق مواد مخدر آمریکا (DEA)
ال‌چاپو در دست مأمورین اداره مبارزه با قاچاق مواد مخدر آمریکا (DEA)

ال‌چاپو، سلطان قاچاق مواد مخدر مکزیک، که هم اکنون در آمریکا و تحت نظارت اداره مبارزه با مواد مخدر آمریکا قرار دارد، در آوریل سال آینده محاکمه خواهد شد.

بنا به گزارش واشنگتن پست، قاضی دادگاه فدرال نیویورک تاریخ نخستین جلسه محاکمه ال‌چاپو را آوریل سال ۲۰۱۸ اعلام کرد.

واکین گوزمن، قدرتمندترین قاچاقچی مواد مخدر مکزیک که به «ال‌چاپو» شهرت پیدا کرده است، به آمریکا مسترد شده به اتهام مشارکت در انتقال مواد مخدر محاکمه خواهد شد.

ال‌چاپو که روز جمعه ۱۵ اردیبهشت برای تعیین زمان محاکمه در دادگاهی در نیویورک حاضر شده بود بواسطه یک مترجم به سؤالات قاضی پاسخ می داد و طی بیشتر این جلسه به همسرش که او نیز در دادگاه حاضر بود خیره شده بود.

وکلای مدافع ال‌چاپو نیز در این جلسه از حفاظ شیشه ای که آنها را از موکلشان جدا کرده بود شکایت کردند چراکه به گفته آنها این حفاظ مکالمه آنها با متهم را سخت تر کرده بود.

ال‌چاپو که ۵۹ سال دارد، پیش از استرداد به آمریکا دو بار از زندان در مکزیک گریخته بود که یکی از آنها بواسطه تونلی یک مایلی بود که به حمام سلول او وصل شده بود.

اما مکزیک پس از آنکه آمریکا تضمین کرد ال‌چاپو در این کشور با خطر مجازات اعدام مواجه نشود، با استرداد او موافقت کرد و در ماه ژانویه سال ۲۰۱۷ ال‌چاپو را به مقامات اداره مبارزه با مواد مخدر آمریکا تحویل داد تا به اتهام عملیات بین المللی قاچاق مواد مخدر محاکمه شود.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG