لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۱۲

یک نویسنده مصری برنده جایزه بزرگ نمایشگاه جهانی کتاب شارجه شد


یک نویسنده مصری برنده جایزه بزرگ نمایشگاه جهانی کتاب شارجه شد
یک نویسنده مصری برنده جایزه بزرگ نمایشگاه جهانی کتاب شارجه شد

بیست و نهمین دوره نمایشگاه جهانی کتاب شارجه جایزه بزرگ کتاب کودکان امسال خود را به خاطر کتاب «نقطه سیاه» به ولید خالد، نویسنده مصری اهدا کرد.

جایزه نمایشگاه جهانی کتاب شارجه معروف به «اتصالات» که دومین سال خود را پست سر می نهد، به بهترین اثر ادبی عربی زبان در حوزه کودکان اهدا می شود. ناشران کتاب کودک در کشورهای عربی می گویند: این جایزه می تواند در تشویق و گسترش کتابخوانی در میان کودکان و نوجوانان و همچنین گسترش صنعت کتاب کودک در کشورهای عربی موثر افتد.

شیخ سلطان بن محمد آل قاسمی عضو شورای رهبری شارجه با حضور در این مراسم جایزه اتصالات را به خانم امیره کمال ناشر کتاب «نقطه سیاه» اعطا کرد. امیره کمال ابوالماقد نماینده انتشارات «دارالشروق» قاهره ناشر این کتاب که در این نمایشگاه حضور دارد در این مراسم پس از دریافت جایزه گفت: «کتاب نقطه سیاه» کودکان را ترغیب به اندیشیدن فرای قالبها و محدودیتهای تعیین شده کرده و منش مثبت و والا را به آنان می آموزاند. همه شخصیتهای کتاب نقطه سیاه با همان مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنند که کودکان در واقعیت با آن روبرو هستند. کودکان با خوانش این کتاب می آموزند چگونه و با روحیه ای مثبت و سازنده با دشواریهای روزمره روبرو شوند.»

امیره کمال همچنین خواهان توجه بیشتر نمایشگاهها به کتاب کودکان شد و افزود باوجود گسترش اینترنت و «ای کتاب»ها هنوز و همچنان کودکان و نوجوانان بزرگترین خوانندگان کتاب در جهان هستند.

جایزه سال گذشته اتصالات به کتاب «من دوست دارم» اثر «نبیه مهدی» از لبنان اهدا شد.

XS
SM
MD
LG