لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۲۶

درگیری طرفداران و مخالفان مرسی


پلیس مصر در صدد برآمد مخالفان و موافقان را از هم جدا کند
پلیس مصر در صدد برآمد مخالفان و موافقان را از هم جدا کند
پلیس ضد شورش مصربرای متفرق ساختن طرفداران ومخالفان محمد مرسی رییس جمهوری درجریان زدوخوردی درروز شنبه به گازاشک آورمتوسل شد.

درگیری درحالی روی داد که مرسی یک سلسله پروژه های عمرانی را درجنوب مصر، که ساکنان آن از دیربازشکایت داشتند دولت مرکزی آنها را نادیده گرفته است راه اندازی می کرد.


به گزارش آسوشیتد پرس، زمانی که رییس جمهوری برای گشودن یک پروژه مسکن و یک مجتمع آموزشی به سوهاج رفته بود، هزاران معترض مخالف دولت سعی کردند به تالاری که او درآنجا با مقامات محلی جلسه ای تشکیل داده بود حمله کنند.

سوهاج یکی ازفقیر ترین شهرهای جنوب مصر توصیف می شود، وشورش وقتی آغاز شد که مرسی درصدد برآمد به ساکنان محلی اطمینان دهد دوره فساد، محرومیت ونادیده گرفته شدن تمام شده است.

سوهاج دراستان السعید که دردوره مبارک ازتوسعه محروم بود قرار دارد. مرسی گفت سوهاج "قلب السعید است که نمی تواند از مصریا مصریان جدا شود."

طرفداران مرسی درداخل تالاری که او درآن سخن می گفت شعار می دادند و می گفتند برای حمایت ازوی آماده هستند ازجان خود بگذرند.

اما درخارج ازتالار، هزاران نفرعلیه مرسی وحزب اخوان المسلمین تظاهرات می کردند وآنها را به کوشش برای دردست گرفتن انحصار قدرت ونادیده گرفتن وعده های اصلاخات متهم می ساختند. معترضین درصدد برآمدند به تالار حمله کنند، اما طرفداران رییس جمهوری مانع شدند.

وبگاه خبری الاهرام گفت اعتراضات دانشجویان وتحریم توسط استادان مرسی را ناچارساخت دیدارازدانشگاه سوهاج را لغو کند. اوقراربود درآنجا یک مرکز پزشکی را افتتاح کند.

دراین میان، درقاهره روزشنبه ده ها نانوا که گندم یارانه ای از دولت دریافت می کنند علیه اقدامات ریاضت اقتصادی وکمبود گازوئیل اعتراض کردند.
XS
SM
MD
LG