لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۲۰

ازسرگیری تورهای گردشگری اروپا به مصر


شهر ساحل شرم الشیخ در مصر
شهر ساحل شرم الشیخ در مصر
پس از آنکه دولت آلمان در توصیه های مسافرتی خود نگرانی از سفر به مصر را کاهش داد، «تی یو آی» ، بزرگترین شرکت بین المللی توریستی و مسافرتی اروپا، که مرکز ان در شهر هانوور آلمان است، اعلام کرد که تورهای مسافرتی خود را به مصر از سر خواهد گرفت.

وزارت امور خارجه آلمان در توصیه های مسافرتی روز چهارشنبه خود نگرانی از سفر به مصر را کاهش داد. در پی این خبر، شرکت بین المللی توریستی و مسافرتی اروپا، بنام «تی یو آی»، بلافاصله اعلام کرد که تورهای مسافرتی به مصر را دوباره ارائه خواهد داد.

با برگشت و تداوم آرامش در شهرهای ساحلی دریای سرخ در مصر، برخی از شرکتهای توریستی، حتی پیش از آنکه وزارت امور خارجه آلمان توصیه های مسافرتی به مصر را تغییر دهد، اعلام کرده اند که در نظر دارند تا تورهای زمستانی خود به مصر را از سر گیرند.

وزارت امور خارجه آلمان روز چهارشنبه توصیه های مسافرتی خود را بروز کرد. این وزارتخانه در اعلامیه جدید خود تنها به این توصیه بسنده کرده که شهروندان هنگام سفر جوانب احتیاط را رعایت کنند.

پس از شروع درگیریهای خشونت بار ژوئیه و اوت در مصر، بسیاری از شرکتهای مسافرتی و توریستی از ارائه تورهای مسافرتی به مصر خودداری کردند، و بسیاری از کشورها به شهروندان خود توصیه کردند از مسافرت به مصر خودداری کنند.

صنعت توریسم که یازده درصد ارزش تولید ناخالص داخلی مصر را تشکیل میدهد، در اقتصاد این کشور نقشی حیاتی بازی میکند. مصر، به ویژه در فصل زمستان، مقصد توریستی ایده آلی برای گردشگران اروپائی، به ویژه بریتانیائی، روسی و آلمانی است، که در گریز از سرمای اروپا به دنبال گرما و آفتاب هستند.

بانک مرکزی مصر روز گذشته با انتشار ارقامی درآمد صنعت گردشگری مصر در سه ماه دوم سال جاری را یک میلیارد و ۶۷۰ میلیون دلار برآورد کرد، که نسبت به سال گذشته ۶۶۳ میلیون دلار افت کرده است.

کریستین کلمنت، رئیس شرکت توریستی «تی یو آی» با صدور بیانیه گفت که دوستان مصری ما خوشحالند که در فصل توریستی زمستان امسال، گردشگران آلمانی میتوانند از مصر دیدن کنند.

در حال حاضر مقصد تورهای توریستی « تی یو آی» ریزورت های ساحلی دریای سرخ مصر است، ولی این شرکت در حال بررسی است تا ببیند میتوان تورهای مسافرتی به قاهره، اهرام مصر، و گردشگری با قایق بر روی رودخانه نیل را از سرگیرد یا خیر.

وزارت امور خارجه آلمان هنوز مخالف سفر به قاهره و اسکندریه است.
XS
SM
MD
LG