لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۳۴

برخورد پلیس مصر با دانشجویان


نیروهای امنیتی مصر روز سه شنبه برای متفرق کردن دانشجویانی که خارج از دانشگاه قاهره تظاهراتی درپشتیبانی از محمد مرسی رئیس جمهوری سابق برپا کرده بودند، به گاز اشک آور متوسل شدند.

از اوائل ژوئیه که ارتش مصر مرسی را برکنار کرد، نیروهای امنیتی به سرکوب بی امان طرفداران او و اخوان المسلمین پرداخته اند.

برخورد پلیس با اخوان المسلمین اعتراضات تقریبا روزانه را مهار کرده. اما دانشگاه ها – که اخوان المسلمین از دیرباز حضوری نیرومند درآنها داشته است – ازآ غاز سال تحصیلی جاری به یک رزمگاه اصلی در آشوب سیاسی مصرتبدیل شده اند.

به گزارش اسوشیتد پرس، یک روزپس از خشونت و دستگیری ها در دانشگاه الازهر، دانشجویان دانشگاه قاهره روز سه شنبه با نیروهای امنیتی بر خورد کردند. درگیری پس از آن آغاز شد که دانشجویان سعی کردند از محوطه دانشگاه خارج شوند و به طرف تقاطع بزرگی که آنجا را به یک محله تجارتی وصل می کند راه پیمایی کنند.

گزارش اسوشیتد پرس بنقل از منابع پلیس حاکی است دانشجویان کیسه های پلاسیتکی آب بسوی پلیس پرت می کردند و علیه پلیس و نیروهای امنیتی شعار می دادند. پلیس برای متفرق ساختن جمعیت گاز اشک آور شلیک کرد، برای بستن راه دسترسی به دانشگاه حصارهای سیم خاردار کشید و خودروهای زرهی بیشتری به محل فرستاد.

در گزارش گفته می شود روز سه شنبه زدوخوردهای کوچکی نیز در دو دانشگاه در شهر آسیوت درگرفت.
XS
SM
MD
LG